Fotel rozkładany – jeden mebel, mnóstwo możliwości

To wielofunkcyjne meble, które – jeśli tylko zostaną odpowiednio wybrane – pomogą stworzyć Ci kącik do czytania lub miejsce do relaksu, a nawet… zastąpią łóżko. Nowoczesne fotele rozkładane nie są już tylko gorszą alternatywą dla tradycyjnych mebli wypoczynkowych, ale równie komfortowym, a do tego ergonomicznym i estetycznym elementem wyposażenia wnętrz. Sprawdź, jak najlepiej wykorzystać je w domu!

Nowoczesny fotel rozkładany – idealny do salonu

Szukasz idealnego mebla wypoczynkowego do salonu, który doskonale wpisze się w aktualny wystrój wnętrza, a jednocześnie będzie wygodny i ergonomiczny? Rozkładany fotel może być strzałem w dziesiątkę! 

Meble te wyróżniają się charakterystyczną konstrukcją, która pozwala na wysunięcie podnóżka i obniżenie oparcia w taki sposób, aby możliwe było przyjęcie pozycji półleżącej. Dodatkowo, w zdecydowanej większości dostępnych modeli te dwa elementy poruszają się niezależnie od siebie, przez co są jeszcze bardziej praktyczne.

Samo wysunięcie podnóżka usprawni krążenie w kończynach i pozwoli zredukować zmęczenie i uczucie ciężkości. Całkowicie rozłożony fotel zapewni Ci natomiast podparcie wszystkich części ciała, zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych na przeciążenia. Taki fotel wykorzystasz więc zarówno do czytania czy oglądania telewizji, jak i popołudniowej drzemki.

Fotel z funkcją spania – idealny do małych przestrzeni

Reklama

Fotele rozkładane do spania to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni bez straty komfortu mieszkania i użytkowania mebli. Po złożeniu z powodzeniem zastępują on kanapę czy wygodne fotele dzienne. Te szersze wyglądem przypominają niewielką sofę i mogą zastąpić ten mebel w salonie czy w pokoju dla gości.

Fotele rozkładane z funkcją spania zapewnią Ci również wysoki komfort snu. Projekty nowoczesnych mebli tego typu są ergonomiczne i spełniają wszystkie standardy jakościowe. Możesz więc liczyć na:

  • optymalną powierzchnię spania – nie tylko pod względem długości, ale i szerokości. Niektóre dostępne warianty rozkładanych foteli do spania mają szerokość powyżej 100 cm. To więcej niż niektóre łóżka jednoosobowe;
  • równą powierzchnię materaca – wypełnienie foteli rozkładanych z funkcją spania wykonywane jest zazwyczaj z pianek o wysokiej sprężystości. Dzięki temu fotel nie odkształca się pod wpływem ciężaru ciała czy częstego składania i rozkładania. Przy tym wciąż dobrze podtrzymuje sylwetkę.
  • łatwość użytkowania – rozkładanie i składanie fotela jest wspomagane przez specjalne mechanizmy, które do minimum ograniczają konieczność użycia siły.

Zakup nowoczesnych foteli do spania współcześnie nie jest już koniecznością, ale świadomym wyborem. To wielozadaniowy mebel, który znajdzie miejsce w każdym domu – szczególnie w małych domach jednorodzinnych, mieszkaniach i kawalerkach. Dodatkowa powierzchnia do spania zawsze się przyda, prawda?

Dopasuj fotel rozkładany do swojego wnętrza

Poszczególne modele różnią się od siebie pod względem kształtów, kolorystyki, wzornictwa czy rodzajów obić tak bardzo, że wybór może być nieco trudny. Z drugiej strony dzięki temu zyskujesz pewność, że znajdziesz egzemplarz, który idealnie wpisze się w Twoje potrzeby i wizję wnętrza. 

Przed zakupem fotela, zastanów się, który z nich najbardziej będzie odpowiadał Twoim upodobaniom i wystrojowi pomieszczenia. Nie wiesz, na który się zdecydować? Zamów fotel online w Novodom –  w tym internetowym sklepie meblowym możesz skorzystać z możliwości wymiany lub zwrotu w ciągu 100 dni. Jeśli zakup z jakiegoś powodu okaże się nietrafiony, szybko wymienisz fotel na inny model z oferty.