Reklama

Faworyci do wyjścia z grupy podczas mundialu

Już w niedzielę rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. 32 drużyny podzielone na 8 grup po 4 reprezentacje w każdej i pytanie, które z nich awansują dalej i będą walczyć w fazie pucharowej o tytuł najlepszej nacji na świecie. Każda grupa ma swoich faworytów, aczkolwiek pamiętamy poprzednie turnieje i wiele niespodzianek związanych chociażby z odpadnięciem mistrza świata na tak wczesnym etapie. Ostatnio były to Niemcy, wcześniej Hiszpania, a jeszcze wcześniej Włochy. 

Przyjrzyjmy się poszczególnym grupom

Zacznijmy jednak od grupy A, gdzie znajdują się gospodarze, czyli debiutant w stawce. W grupie znajdują się jeszcze Ekwador, a także Senegal i Holandia. To Oranje są faworytem tej grupy, pokazali dużo dobrej gry podczas Ligi Narodów, pewnie wygrali swoją grupę przed Belgia, więc inne rozstrzygnięcie będzie tu niespodzianką. Kwestia drugiego miejsca może rozstrzygnąć się pomiędzy całą trójką. Z jednej strony Katar jako gospodarz, dobrze przystosowany do panujących warunków, nieobliczalny Ekwadorze, który urywał punkty Argentynie w eliminacjach czy Senegal, który stracił jednak Sadio Mane. Myślę jednak, że faworytem do 2 miejsca pozostaje ta ostatnia nacja.

W grupie B i C sytuacja jest bardzo podobna, to znaczy mamy faworyta do wygrania grupy w postaci Anglii i Argentyny i nacje na zbliżonym do siebie poziomie. Drugą w kolejności za Synami Albionu powinna być reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która ma bardzo ciekawą generację piłkarzy i potrafi grać na takich turniejach, zaś w grupie C najmocniejsza na papierze wydaje się być Polska.

W grupie D nie powinno dojść do niespodzianek. Zarówno Francja, jak i Dania powinny między sobą załatwić kwestię 1 miejsca i nie dać szans Tunezji i Australii.

Sytuacja jest niemal identyczna w grupie E i F. W tej pierwszej Niemcy i Hiszpania to kraje, gdzie nikt nie wyobraża sobie pożegnania już po 3 meczach, a stawia sobie wysokie cele. Zarówno Japonia, jak i Kostaryka nie mają raczej argumentów, by się im przeciwstawić. W tej następnej brązowy medalista sprzed 4 lat, a więc Belgia powinna powalczyć o 1 miejsce z wicemistrzem świata, a więc Chorwacją. Oczywiście Kanada i Maroko to ekipy bardzo wymagające, ale słabsze piłkarsko od tych krajów europejskich.

Gdzie jest faworyt imprezy?

W grupie G znajduje się główny faworyt do wygrania całej imprezy, czyli Brazylia. Za jej plecami powinna toczyć się walka o 2 miejsce pomiędzy Serbią, a Szwajcarią. Co ciekawe powtarza się historia sprzed 4 lat. Wówczas także ten mecz decydował o awansie. Wówczas lepsza okazała się Szwajcaria. Serbowie bardzo mocni kadrowo liczą na rewanż. 

W ostatniej grupie mamy Portugalię, a także Urugwaj, które nie powinny zawieźć i zgodnie z planem awansować dalej, jednak tu widziałbym możliwość niespodzianki w postaci Ghany, która wzmocniona zwłaszcza Inaki Williamsem jest bardzo ciekawym projektem. Poza tym ci na Mistrzostwach Świata potrafią grać i stawiać opór najlepszym.

Widać więc, że w większości grup są faworyci, jednak walki o to 2 miejsce nie braknie. Każda z nacji włoży wszystko, co tylko ma najlepszego, by zagrać ten 4 mecz w turnieju. Faza grupowa może być więc bardzo emocjonująca.

Szukasz informacji o mundialu? Sprawdź grupy mś 2022.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Reklama