Reklama

Europejskie Igrzyska Akademickie w Łodzi

Od 17 do 30 lipca na terenie popularnych łódzkich obiektów będzie można oglądać rywalizację w sportach zespołowych (siatkówka, koszykówka, piłka nożna) oraz indywidualnych, takich jak wspinaczka, pływanie czy tenis. Nie zabraknie też sportów walki.

Ambasadorami Igrzysk zostali sportowcy o międzynarodowej sławie wywodzący się w większości ze sportu akademickiego. Dorota Banaszczyk (złota medalistka w karate), Kajetan Duszyński (złoty medalista z Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 ), Adam Kszczot (multimedalista mistrzostw Europy i świata w biegu na 800 m), Artur Partyka (trzykrotny olimpijczyk, trzykrotny medalista mistrzostw świata i jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich lekkoatletów). Swoimi nazwiskami wspierają wydarzenie również Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź i siatkarze PGE Skra Bełchatów.

Sportowej rywalizacji towarzyszyć będzie ogólnie dostępna Fan Zone – miasteczko rozrywkowo-informacyjne skierowane do wszystkich kibiców i uczestników EUG oraz mieszkańców Łodzi, zlokalizowane w sercu miasta – przy ulicy Piotrkowskiej; oraz dwie duże Chill Out Zone –zlokalizowane przy Politechnice Łódzkiej oraz Uniwersytecie Łódzkim przeznaczone do wypoczynku po sportowych zmaganiach każdego dnia igrzysk.

Zobacz więcej informacji na temat Igrzysk: eug2022.eu

źródło: https://uml.lodz.pl

Reklama