Eleganckie koszule. Jak dobrać rozmiar męskiej koszuli?

Elegancka idealne dopasowana koszula to niezbędnik w szafie każdego mężczyzny. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając męską koszulę i jak odpowiednio dobrać ją do sylwetki i urody.

Idealnie dobrana elegancka, męska koszula to taka, która perfekcyjnie układa się na sylwetce, podkreślając jej największe atuty i ukrywając drobne mankamenty. Nie może być zbyt obcisła, ani też zbyt luźna, a do tego ma zapewniać swobodę ruchów. Eleganckie, stylowe, a przy tym bardzo modne męskie koszule znaleźliśmy na Moliera2.com. Jednak by wiedzieć,  jak dopasować koszulę, należy znać takie wymiary jak obwód kołnierzyka, długość rękawa, czy szerokość w klatce piersiowej i choć na pierwszy rzut oka może brzmieć to nieco skomplikowanie, nic bardziej mylnego. By poznać wymiary koszuli męskiej i perfekcyjnie dopasować ją do sylwetki wystarczy jedynie centymetr krawiecki!

Idealna męska koszula: Jak dobrać rozmiar?

Eleganckie koszule męskie to prawdziwy klasyk, który musi znaleźć się w szafie każdego mężczyzny, bez względu na to, czy nosi ją na co dzień, czy tylko od święta. Odpowiednio dopasowana koszula to prosty sposób na efektowny wygląd, jednak jeżeli źle ją dobierzemy, równie łatwo zaliczymy wizerunkową wpadkę.

Wybierając elegancką, męską koszulę należy zwrócić uwagę na jej krój. Panowie o atletycznej, jak i szczupłej budowie będą świetnie prezentować się w taliowanych koszulach typu slim fit, jak ponadczasowa koszula w paski Polo Ralph Lauren. Natomiast koszule o kroju regular, jak błękitna koszula Polo Ralph Lauren, będą idealne dla tych o bardziej masywnej sylwetce. Zobacz, co jeszcze musisz wiedzieć dobierając rozmiar koszuli.

Rozmiar kołnierzyka: jak dobrać i mierzyć rozmiar kołnierzyka?

Długość kołnierzyka określana jest w centymetrach i liczona od guzika do dziurki. Rozmiar kołnierzyka w męskich koszulach dobieramy do obwodu szyi, tak, by po zapięciu ostatniego guzika móc swobodnie oddychać. Jak to zrobić?

By odpowiednio dobrać rozmiar kołnierzyka w męskiej koszuli, musimy zmierzyć obwód szyi w jej dolnej części – tuż pod jabłkiem Adama – dodając szerokość jednego palca, dzięki czemu kołnierzyk nie będzie zbyt obcisły. Jeżeli jednak potrzebujemy jeszcze więcej swobody, do pomiaru dodajemy szerokość dwóch palców.

Jak dobrać kołnierzyk do sylwetki i urody? Panowie o okrągłej lub kwadratowej twarzy najlepiej będą prezentować się w klasycznym kołnierzyku typy kent. Kołnierzyk włoski lub półwłoski będzie odpowiedni do smukłej twarzy, natomiast stójka to wybór dla tych mężczyzn, którzy posiadają długą szyję.

Długość rękawa koszuli

Długość rękawa koszuli mierzona jest od szycia na ramieniu do końca mankietu. Chcąc idealnie dobrać rozmiar koszuli męskiej należy pamiętać, że rękaw koszuli powinien sięgać minimalnie za nadgarstek, a mankiety nie mogą być za krótkie, ani też za szerokie, a także powinny wystawać około 1 cm spod marynarki.

Obwód klatki piersiowej

Jak dobrać rozmiar koszuli męskiej? Niezbędny będzie obwód klatki piersiowej, który mierzymy w jej najszerszym miejscu, stojąc na wydechu. Jest to o tyle ważne, że guziki w idealnie dobranej męskiej koszuli nie mogą się rozchodzić.

Długość koszuli: jak mierzy się długość koszuli?

Długość koszuli mierzy się od kołnierzyka do dolnej części koszuli, przykładając centymetr krawiecki wzdłuż kręgosłupa. Elegancka męska koszula nie może być ani za krótka, ani za długa.

Szukasz męskiej koszuli dla siebie lub na prezent? Na Moliera2.com znajdziesz klasyczne oraz eleganckie, jak i bardzo modne, ekstrawaganckie i młodzieżowe męskie koszule.