Reklama

El Salvador zakupił 410 Bitcoinów za $15M – jakie są zalety posiadania kryptowalut?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o kryptowalutach. Nie ma co ukrywać, że jest to waluta, która znacząco przewróciła do góry nogami rynek finansowy. Okazało się, że nawet zwykli konsumenci mogą na tym zarabiać. Szczególnie miało to miejsce na początku, gdy osoby inwestujące w Bitcoiny kupujące je za praktycznie grosze dziś mogą się cieszyć dużymi zyskami. Jako, że kryptowaluty są środkiem płatniczym w niektórych miejscach, to El Salvador poszedł krok dalej i w czerwcu 2021 roku stał się pierwszym krajem, który zalegalizował Bitcoin i jest to oficjalna waluta. Jakie są zalety kryptowalut? Aby się o tym dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Waluta wymykająca się systemom finansowym

Pytając użytkowników oraz ekspertów, dlaczego kryptowaluty są tak bardzo popularne, to jedną z najczęściej padających odpowiedzi jest to, że nie ma nad nimi kontroli państw oraz oficjalnych instytucji. Oczywiście, gdzieniegdzie mówi się o opodatkowaniu Bitcoinów oraz innych kryptowalut, ale wydaje się to niemożliwe ze względu na coraz większą liczbę powstających nowych wirtualnych walut. 

Niezależność jest jej największą zaletą i nagle z dnia na dzień nie stanie się ona nielegalną walutą. Dodatkowo jest to środek płatniczy, który posiada mechanizm obronny przed inflacją. Nie można zapomnieć o tym, że robiąc przelewy zagraniczne jesteśmy skazani na to, że musimy ponieść opłatę z tytułu przewalutowania. Często są to opłaty wynoszące kilka/kilkanaście złotych w zależności od kwoty przelewu. Trzeba jednak powiedzieć, że jest to dość wysoka opłata, która obciąża nasze konto, a w razie wykonywania częstych przelewów uderza po naszych kieszeniach. Kryptowaluty mają to do siebie, że są w pełni bezpieczne, a dwa, że bezpośrednio trafiają na konto osoby, która jest od nas kupuje bądź też to my decydujemy się na ich kupno.

Możliwość zarobku na kryptowalutach

Reklama

Oczywiste jest to, że jeżeli chcemy kupić daną walutę, to robimy to po to, by ją w przyszłości odsprzedać z zyskiem. O ile na początku Bitcoinów można było stworzyć prawdziwe imperium finansowe, to dziś jest o to odrobinę trudniej, ale również jest to możliwe. Jako, że konkurencja jest większa, to trzeba umieć obserwować rynek i przewidywać przyszłość. Są też narzędzia, które pozwalają na zarabianie na kryptowalutach jak specjalne roboty, które wykorzystują sztuczną inteligencję oraz najnowocześniejsze algorytmy.

Kryptowaluty są bardzo popularne, więc też siłą rzeczy pojawiają się oszuści, którzy chcą wykorzystać naszą naiwność. Warto ich unikać poprzez weryfikowanie ich działań. W internecie można znaleźć masę takich osób, więc sprawdzanie opinii na temat ich działań znacząco pomoże działać na rynku. To jak kupić kryptowaluty jest przede wszystkim uzależnione od nas. Transakcje odbywają się bardzo szybko i jak zostało już wspomniane, pieniądze pojawiają się na koncie bardzo szybko, a kupujący błyskawicznie otrzymuje swoje kryptowaluty. 

Co z anonimowością i bezpieczeństwem?

Jeżeli chodzi o anonimowość to należy patrzeć na nią dwojako. Z jednej strony jest ona zaletą, a z drugiej wadą. Zaletą z pewnością jest to, że wyłamuje się ona wszelkim służbom i kupujący i sprzedający o sobie niczego nie wiedzą. Jako ciekawostkę można powiedzieć fakt, że serwisy pornograficzne oferują możliwość opłacenia swojego członkostwa na stronie właśnie poprzez kryptowaluty. To tylko pokazuje, że stają się one coraz mocniejszym graczem na rynku finansowym. Nie ma żadnej możliwości zabrania nam Bitcoina czy innej waluty oraz „cudownej ręki systemu”, która jednym ruchem utnie dostęp. Wadą może być to, że z czasem może stać się celowe ukrywanie tożsamości, pranie pieniędzy oraz obchodzenie prawa.

Co do bezpieczeństwa, to również internauci i właściciele powinni spać spokojnie. Kryptowaluty wykorzystują najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, dzięki czemu wszelkie środki są bezpieczne i nie ulegną kradzieży. Dla osób, które chcą korzystać z profesjonalnych narzędzi handlowych jest przeznaczony tryb demo, w ramach którego można zobaczyć na własną rękę jak działa handel kryptowalut zanim podejmie się decyzję o zainwestowaniu własnych środków.

Reklama