Ekstremalne rowery

W ostatni weekend w Białymstoku odbyła się jedna z kilku najciekawszych imprez rowerowych w Polsce. Wojciech Koniuszewski (UKS Wygoda Białystok) w jej ostatecznej klasyfikacji uplasował się na drugiej pozycji…

Nasz zawodnik w ostatniej eliminacji cyklu zawodów fourcross, rozgrywanej na białostockich Pietraszach, zajął trzecie miejsce. W końcowej klasyfikacji uplasował się na drugiej pozycji. Oprócz finału superligi, na Pietraszach rozegrano także mistrzostwa Polski w tej konkurencji. Tu Koniuszewski zajął dziewiąte miejsce, a wygrał Grzegorz Baradajko ze Szczawna Zdroju, który triumfował także w superlidze.

Fourcross jest to ekstremalna odmiana kolarstwa górskiego, która polega na jak najszybszym pokonaniu specjalnego toru z większymi lub mniejszymi pagórkami. W konkurencji dirtu, czyli akrobacjach rowerowych, białostoczanin Bartek Obuchowicz (UKS Wygoda) był trzeci, a zwyciężył Waldemar Kiebasiński (Warszawa). Całość rowerowej Superligi tradycyjnie już zakończy olsztyński Downhill Wąwóz. Trzymamy kciuki za białostoczan!