Reklama

Dziesięciu nielegalnych migrantów przewożonych w pięcioosobowym aucie

Wczoraj, 25 kwietnia 2019 r. późnym wieczorem, patrol pełniący służbę na terenie gminy Sejny zauważył jadący od strony granicy z Litwą nienaturalnie obciążony samochód osobowy marki Mercedes na litewskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze udali się w ślad za pojazdem, który tuż przed miejscem kontroli skręcił w inną drogę. Po przejechaniu około kilometra funkcjonariusze zauważyli samochód na poboczu. Nie było w nim kierowcy, za to na tylnej kanapie i w bagażniku auta ujawniono dziesięć osób o azjatyckich rysach twarzy. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to obywatele Wietnamu nielegalnie przebywający w naszym kraju. Cudzoziemcy w wieku 16 – 65 lat nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta  zostali zatrzymani za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy.

Wszyscy zatrzymani pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach. Jako dowód w sprawie zatrzymano samochód. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu prawdopodobnie zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 grup nielegalnych migrantów  w sumie 24 osoby.

  • Dziesięciu nielegalnych migrantów przewożonych w pięcioosobowym aucie Dziesięciu nielegalnych migrantów przewożonych w pięcioosobowym aucie
  • Dziesięciu nielegalnych migrantów przewożonych w pięcioosobowym aucie Dziesięciu nielegalnych migrantów przewożonych w pięcioosobowym aucie