Dłużnik alimentacyjny "przeleciał" skodą przez rondo, po czym zostawił auto na chodniku

Dłużnik alimentacyjny „przeleciał” skodą przez rondo, po czym zostawił auto na chodniku

Data publikacji 12.04.2022

Kierowca skody uderzył w znak, po czym „przeleciał” samochodem przez rondo. Niesprawne auto zostawił na chodniku. Po samochód zgłosił się dopiero następnego dnia. Jak się okazało, mieszkaniec województwa śląskiego prowadził skodę nie mając uprawnień. Jego prawo jazdy zostało wcześniej zatrzymane na podstawie decyzji dla dłużnika alimentacyjnego.

W czwartek nad ranem, hajnowscy policjanci otrzymali informację o nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie, przy rondzie w Narwi. Na miejscu mundurowi potwierdzili, że skoda stoi częściowo na chodniku, częściowo na drodze dla rowerów. Samochód miał uszkodzone dwa koła, reflektor oraz pokrywę silnika. Na wyspie ronda policjanci zauważyli też ślady pojazdu oraz uszkodzony znak. Z ustaleń  funkcjonariuszy wynikało, że kierujący jadąc od strony Trześcianki w kierunku Narwi, prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i uderzył w znak drogowy, po czym skoda „przeleciała” przez rondo. Ponieważ samochód stał częściowo na chodniku i drodze dla rowerów został zholowany na parking strzeżony. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu. Po kilku godzinach do komendy stawił się 41-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna powiedział, że kiedy jechał samochodem panowała mgła. Było to we środę, późnym wieczorem. Dodał, że w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że w stosunku do 41-latka została wydana decyzja o zatrzymaniu uprawnień dla dłużnika alimentacyjnego. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem bez uprawnień. Za to wykroczenie, od 1 stycznia 2022 roku, sąd orzeka karę grzywny nie mniejszą niż 1500 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Dodatkowo, za nieprawidłowe pozostawienie pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze 41-latek został ukarany mandatami.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama