Dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń?

Zakup ubezpieczenia nie jest tak proste jak można się spodziewać. Gdy chcesz kupić np. polisę oc, czyli najpopularniejsze ubezpieczenie samochodu albo ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie turystyczne itp., często konieczne jest porównanie ofert.

Zwykle każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje np. ubezpieczenie oc czy ubezpieczenie motocykla, niekoniecznie oferując ci najtańsze ubezpieczenie na rynku. No cóż, za jakoś należy zapłacić – przynajmniej tak myślimy. Ale oferty ubezpieczenia, oferowane w towarzystwach ubezpieczeniowych najczęściej nastawione są na monopol oraz wyzyskiwanie „stałych klientów”. Słyszałeś, że nowi klienci towarzystw ubezpieczeniowych mogą skorzystać z korzystniejszych ofert ubezpieczeniowych? Czy ubezpieczenia samochodu mogą obejmować najtańszą polisę, a jednocześnie korzystną dla Ciebie? Co negocjujesz przy zakupie polisy? Czym jest porównywarka ubezpieczeń? Dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń?

Ubezpieczenia oc – od czego zależy najtańsze oc?

Po co nam ubezpieczenia? Oczywiście, wybrane ubezpieczenie chroni nas i innych użytkowników (jeśli kupujemy pakiet oc i ac). Jeśli dojdzie do kolizji czy wypadku, istotne jest szybskie poinformowanie ubezpieczyciela o tym fakcie oraz oczekiwanie na wypłatę odszkodowania. Ale nie wszystko jest tak kolorowe, jak to malują. Wiele zależy bowiem m.in. od tego, jaki mamy zakres ochrony, a także uczciwości i wypłacalności samego ubezpieczyciela.

Temat samochodu i ubezpieczenia do niego nie jest aż tak jednostkowy. Po pierwsze, żeby zawrzeć polisę, musimy znać szczegółowe dane dotyczące pojazdu tj. pojemność silnika, marka, model, rocznik. Ceny polisy i wysokość składki zależą też od takich czynników jak miejsce zamieszkania, długość posiadania prawa jazdy, wiek kierowcy i szkodowość. Istotny jest też zakres ubezpieczenia, jaki wybierzemy – czy ma to być samo oc, czy również autocasco, assistance, ochrona szyb, opon i inne. Jednak tak czy inaczej wyliczenie składki zależne jest od wielu czynników oraz… indywidualnego kalkulatora danego towarzystwa ubezpieczeniowego. I niby suma ubezpieczenia powinna bazować na tych samych danych i ryzykach np. na wartości samochodu na rynku – to jednak w praktyce, wartości tego mogą się znacznie różnić w wielu towarzystwach.

Wybierz kalkulator ubezpieczeń – co da ci porównywarka oc?

Biorąc pod uwagę powyższe dane, tanie ubezpieczenie nie zawsze oznacza ubezpieczenie gorsze. Możesz zawrzeć to samo ubezpieczenie, w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, jednak dzięki temu, jakim kanałem je zawrzesz, może zależeć jego cena. A przecież same, podawane przez ciebie dane czyli części składowe się nie zmieniają!

Narzędziem, które pozwala nam zaoszczędzić jest kalkulator ubezpieczeń ( może być to np. kalkulator ubezpieczeń samochodu lub innych rodzajów polis). Czym jednak z zasady jest porównywarka ubezpieczeń oc?

Reklama

Jest to rodzaj bezpłatnego narzędzia, dostępnego w sieci, porównujące aktualne (to istotne, bo cena polisy może się różnić w zależności od dnia) ceny polis w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Sam kalkulator ubezpieczenia auta daje ci spore możliwości. Do zalet tego rozwiązania należy przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Możesz zawrzeć polisę bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu. Cały proces zakupu polisy jest szybki i prosty i dzięki porównywarce, możesz go dokonać nawet w środku nocy w weekend.

Kalkulator oc to miejsce, gdzie masz szeroki wachlarz ofert, większy niż u stacjonarnego agenta. Są tu też znacznie korzystniejsze ceny, dla nowych klientów. Przede wszystkim, porównywarka pozwala na obiektywność. Nie ma tu faworyzowania tego towarzystwa, na rzecz którego pracujesz. Tu znajdziesz szerokie możliwości porównania najważniejszych, ważnych dla ciebie składowych ubezpieczenia. Często, możesz się też zapoznać z opiniami innych klientów, co również bywa przydatne. Jeśli mimo to, potrzebujesz pomocy, aby wybrać najlepszą ofertę, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo na stronie.

A co więcej – nie tylko nie tracisz czasu na chodzenie po kilku agentach ubezpieczeniowych w mieście, ale także masz możliwość zakupu polis ze zniżką, oferowaną przez daną porównywarkę!

Wybierz najlepsze ubezpieczenie z porównywarką ubezpieczeń

Na rynku ubezpieczeń w internecie masz możliwość znalezienie wielu różnych porównywarek. 

Serdecznie zachęcamy do zajrzenia na stronę wowpolisa.pl, gdzie znajdziesz fachowe doradztwo, opinie innych klientów, a także przede wszystkim tanie i korzystne dla ciebie ubezpieczenie samochodu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.