Reklama

Dekada 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego

W minioną niedzielę (16 czerwca) w centrum Białegostoku odbyły się uroczyste obchody 10. rocznicy utworzenia 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Na Rynku Kościuszki i na dziedzińcu Pałacu Branickich na mieszkańców miasta czekało wiele atrakcji.

Po mszy inaugurującej obchody rocznicy utworzenia pułku, która odbyła się w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP, przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczano odznaki i sygnety pułku. Duże wrażenie zrobiła na widzach defilada pododdziałów wojskowych z pojazdami kołowymi. Następnie na dziedzińcu Pałacu Branickich wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, a mieszkańcy poczęstowali się rocznicowym tortem.

– Wszystkim należącym do 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego gratuluję dotychczasowego wzorowego pełnienia służby. Dekada to dobry czas na podsumowania i planowanie przyszłości. Podziwiam i szanuję odpowiedzialne działania żołnierzy. Życzę wielu sukcesów na ścieżce kariery wojskowej – mówił podczas obchodów jubileuszu pułku prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Po części oficjalnej obchodów na Rynku Kościuszki odbył się festyn rodzinny. Wśród atrakcji były m.in. występy artystyczne, wioska dziecięca i pokazy sprzętu wojskowego – nie tylko 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, ale też 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka i żołnierzy z Węgorzewa. Nie zabrakło też wojskowej grochówki.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok