Reklama

Cudzoziemcy na granicy nie pozostają bez pomocy

Każdy zestaw pomocowy oprócz odzieży, butów, zawiera również termos i folię termiczną ratującą życie oraz żywność długoterminową i środki higieniczne. Otrzymaliśmy 530 takich zestawów, które będą stanowić  zabezpieczenie podstawowych potrzeb humanitarnych cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. 


Funkcjonująca sieć wsparcia humanitarnego działająca przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej zabezpiecza aktualne potrzeby pomocowe. Realizowane jest to poprzez bieżące ich monitorowanie za pośrednictwem koordynatorów do spraw humanitarnych działających na placówkach Podlaskiego OSG oraz współdziałanie z instytucjami i organizacjami pomocowymi. Działania podejmowane przez sieć wsparcia humanitarnego mają charakter uregulowany i skoordynowany poprzez aparat Pełnomocnika do spraw Ochrony Praw Człowieka Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


Za wszystkie dary i aktywne współdziałanie z Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej w zakresie pomocy humanitarnej serdecznie dziękujemy!
  • Otrzymane rzeczy z Caritas
    Otrzymane rzeczy z Caritas

  • Otrzymane rzeczy z Caritas
    Otrzymane rzeczy z Caritas

  • Otrzymane rzeczy z Caritas
    Otrzymane rzeczy z CaritasPodlaska Straż Graniczna

Reklama