Reklama

Blogostan – nowy cykl spotkań w Książnicy Podlaskiej

W Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku rusza nowy cykl spotkań pod nazwą Blogostan. Do współpracy zapraszani będą blogerzy, reprezentujący różne zainteresowania i dziedziny wiedzy. Inauguracja nastąpi 8 marca 2023 r. o godz. 18:00, a pierwszym gościem będzie Irena Wielocha, influencerka i autorka książki "Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń".


W Książnicy Podlaskiej od kilkunastu lat organizowane są Środy Literackie dla miłośników literatury. Od kilku lat organizowany jest również Festiwal Literacki, a teraz przyszedł czas na rozszerzenie oferty, by trafić do nowego odbiorcy.

Jedni mówią, że społeczne media, blogi, podcasty i filmy zastępują czytelnictwo. Poddaliśmy się testowi: najpierw poczytaliśmy bloga, a potem książkę. Jedno drugiego nie zastąpiło. Więcej: cieszymy się, że pojawiają się – a my możemy wspierać ich rozwój, użyczać swoich przestrzeni do ich prezentacji – i nowe technologie, i nowe ich narzędzia, i za nimi nowe sposoby manifestacji naszych żyć, pasji, wartości. Drudzy mówią, że socjale socjalami, a książka – medium najpierwszym, najwłaściwszym. Poddaliśmy się testowi: najpierw przeczytaliśmy książkę, z potem bloga. Blog nie okazał się gorszy. Nie okazał się też lepszy. Był inny – przekonują organizatorzy.

8 marca 2023 r. (środa), godz. 18:00
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A

WSTĘP WOLNY!

tekst, plakat: Książnica Podlaska
im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama