Reklama

Blisko 2 mln zł na przebudowę Centrum Zdrowia Psychicznego w Łomży

Dzięki tej dotacji zostaną wyremontowane pomieszczenia na potrzeby poradni zdrowia psychicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dofinansowania udzielił zarząd województwa na posiedzeniu w czwartek, 13 kwietnia. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.


Pomieszczenia zostaną zmodernizowane na pierwszym piętrze pawilonu D w łomżyńskim szpitalu. To kontynuacja inwestycji, w ramach której wyremontowano już oddział psychiatryczny w pawilonie H.

– Jako zarząd województwa podejmujemy wiele działań, aby poprawić jakość i skuteczność leczenia psychiatrycznego w naszym regionie. Uruchomiliśmy ośrodki środowiskowej opieki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w podległych nam jednostkach, pozyskaliśmy fundusze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku. Kolejnym etapem jest właśnie modernizacja Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży – zaznaczył wicemarszałek Marek Olbryś.

Zadaniem Centrum jest zapewnienie kompleksowej opieki psychiatrycznej (doraźnej, ambulatoryjnej, środowiskowej, dziennej i całodobowej) skierowanej w szczególności do mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego.

W 2022 r. na oddziale psychiatrycznym hospitalizowanych było ponad 450 pacjentów, a ponad 70 korzystało z opieki dziennej. Natomiast w poradni udzielono blisko 19,5 tys. porad.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama