Reklama

BiKeRem do Supraśla

Wkrótce mieszkańcy Białegostoku i Supraśla będą mogli odwiedzać swoje miejscowości na rowerach sieci BiKeR. Firma Nextbike podpisała z gminą Supraśl umowę na uruchomienie dwóch stacji systemu rowerowego Supraskiego Roweru Uzdrowiskowego kompatybilnego z Białostocką Komunikacją Rowerową.

Stacje SRU mają być zlokalizowane na rynku w Supraślu oraz przy szkole w Sobolewie. Do dyspozycji będzie na tych stacjach 12 rowerów. Miasto Białystok wyraziło zgodę na włączenie stacji i rowerów SRU do BiKeRa oraz zatwierdziło zmiany w regulaminie BiKeRa rozszerzające możliwość podróżowania białostockimi rowerami – poza Białymstokiem, gminami Choroszcz i Juchnowiec Kościelny – również po terenie gminy Supraśl. Warunki wypożyczania rowerów nie ulegną zmianie.

Podróżowanie ścieżką rowerową z Białegostoku do Supraśla to atrakcyjna forma aktywnego spędzania czasu – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Sądzę, że teraz amatorów takich przejażdżek będzie jeszcze więcej, także wśród turystów.

Białystok i Supraśl dzieli dystans ok. 16 km. To droga możliwa do pokonania przez większość rowerzystów korzystających z BiKeRów, w tym również dzieci. Przez najbliższe miesiące będzie można więc sprawdzić, jak rowery miejskie sprawdzą się na dłuższej trasie, jako rowery turystyczne.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok