Reklama

Bieg po zdrowie. OnkoRun 2023

Promocja zdrowego stylu życia, a także profilaktyki onkologicznej oraz aktywizacja pacjentów z chorobami nowotworowymi to główne cele piątego jubileuszowego biegu OnkoRun, który odbył się w sobotę, 16 września, w Supraślu. Wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników, bo ponad 450. Partnerem strategicznym wydarzenia był Samorząd Województwa Podlaskiego, który reprezentował Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in.za obszar zdrowia.


Reklama

Medal dla każdego biegacza

A w tegorocznym biegu wystartowała rekordowa liczba – ponad 450 biegaczy. Adresowany był nie tylko do pacjentów onkologicznych, ale również do ich rodzin, pracowników BCO, amatorów biegania, a także wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas.

– W OnkoRun uczestniczymy z żoną po raz drugi. Atmosfera jest fantastyczna. W tym roku zdecydowałem się pobiec na 10 km, a żona na 5-tkę. Trasa przebiega wzdłuż rzeki, to relaks nie tylko dla ciała, ale i duszy – mówił Jerzy Ostaszewski, uczestnik biegu.

Każdy biegacz otrzymał atrakcyjny pakiet startowy, posiłek regeneracyjny, napoje i medal! Przygotowano także szereg atrakcji dla najmłodszych, by, wzorem lat ubiegłych, dzieci towarzyszyły swoim rodzicom i opiekunom. Odbyło się też losowanie atrakcyjnych nagród. Uczestnicy wydarzenia mogli także degustować lokalne potrawy, przejechać się bryczką czy niezwykłą hulajnogą, zrobić pomiar składu ciała oraz zobaczyć szpital polowy.

Uczestnikom jubileuszowej edycji biegu kibicował także wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Monika Pańko
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: BCO

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama