Reklama

Białostocka pisanka od serca

Ważące ponad kilogram strusie jajo zamieniło się w wyjątkową pisankę z białostockim akcentem. Z okazji zbliżających się świąt radio RMF FM zorganizowało charytatywną akcję, w ramach której prezydent Tadeusz Truskolaski i inni prezydenci największych miast w Polsce przygotowywali pisanki. „Pisanki Prezydenckie” to wielkanocna akcja charytatywna na rzecz Fundacji im. Brata Alberta.

Do 15 prezydentów i gospodarzy polskich miast trafiły ugotowane strusie jaja. Świąteczne zadanie to przekształcenie jaja w charakterystyczną pisankę z miejskim akcentem. To zaproszenie do udziału w szczytnej akcji, która wesprze potrzebującą placówkę.

Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego w przygotowaniu białostockiej wersji strusiej pisanki wspomogli uczniowie ogniska plastycznego Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Ozdobione jajko trafiło na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Licytacja pisanek kończy się jutro (17 kwietnia) o godz. 12.00.

Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na potrzeby działalności Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych w Radwanowicach, który prowadzi Fundacja św. Brata Alberta. Pisanki jeszcze przed Wielką Sobotą mają zostać dostarczone do zwycięzców licytacji.

Wszystkie „Pisanki Prezydenckie” można obejrzeć w galerii na stronie organizatora.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok