Reklama

Bezpieczni w sieci

  Co prawda dzieciaki nie do końca wiedzą co to jest ZAIKS, ale doskonale zdają sobie sprawę, że nie wolno ściągać z internetu nielegalnego oprogramowania, muzyki czy filmów. Uważają, żeby nie podawać o sobie zbyt wielu informacji, a nawet kupują w sieci. Przy okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w Domu Kultury ”Zachęta” z radością wzięły udział w otwarciu bezpłatnego i monitorowanego stanowiska internetowego.

  Pierwsza przy świeżo uruchomionym komputerze usiadła Paulina. W domu ma własny komputer, ale z dużym zapałem uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez teatr ”Koliber”. Podobnie jak jej koledzy i koleżanki z klasy nie dała się podejść internetowym podrywaczom i chyba nie podałaby żadnych informacji o sobie nieznajomym. Ostatnio, za zgodą rodziców, kupiła w sieci sukienkę.

  Mateusz uczy się razem z Pauliną. Też ma już za sobą pierwsze udane zakupy. Wie, że nie można wysyłać obraźliwych e-maili ani odwiedzać stron nie przeznaczonych dla dzieci. W sieci podobnie jak rówieśnicy nie tylko szuka rozrywki, ale często uzupełnia wiedzę. Co może grozić przy nierozważnym postępowaniu w Internecie spontanicznie odegrała z aktorami wychowawczyni ciekawych świata uczniów. Policjantka z Wydziału Prewencji była zdumiona znajomością przez dzieciaki zagrożeń płynących z sieci.

  Wszyscy uczestniczyli w otwarciu bezpłatnego stanowiska internetowego. Na pewno będą umieli korzystać z niego w pełni bezpiecznie. Do domów zabrali ze sobą umowy zachęcające do stosowania zasad umożliwiających bezpieczne ”surfowanie”. Trochę szkoda, że tak niewielu nauczycieli umiało zachęcić swoich wychowanków do udziału w tym pożytecznym i naprawdę zabawnym spotkaniu.

https://www.bstok.pl/up/news/606_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/606_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/606_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/606_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/606_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/606_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/606_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/606_8.jpg

Reklama

Reklama