8 miejsce w klasyfikacji Junior WRC Michała Kościuszko i Jarka Barana

Załoga Michał Kościuszko i Jarek Baran z sukcesem zakończyła swój debiut na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata. 8 miejsce w klasyfikacji Junior WRC to rezultat najmłodszego Polaka w zakończonym właśnie Rajdzie Szwecji, drugiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Zwyciężcą Rajdu został Szwed P-G Andersson.
Michał Kościuszko pilotowany przez Jarka Barana w samochodzie Suzuki Ignis S1600 ukończył Rajd Szwecji zdobywając jeden punkt w klasyfikacji Junior WRC. Zwycięzcą został P.G. Andersson przed Sandellem i Aavą.
Na mecie Michał Kościuszko powiedział „Cieszę się, że przetrwaliśmy ten start i jesteśmy na mecie na punktowanej pozycji w klasyfikacji Junior WRC. Jest to mój pierwszy rajd po śniegu i pierwszy, który trwał pełne trzy dni. Jeszcze bardzo wiele przede mną, ale każdy przejechany w tych warunkach kilometr jest cenną nauką, która będzie procentowała. Bardzo się cieszę, że nasz pierwszy start w Mistrzostwach Świata ukończyłem bez korzystania z SupeRally.”
„To był mój czwarty start w Rajdzie Szwecji i czwarta meta, z czego bardzo się cieszę. Największym problemem była zerowa temperatura w samochodzie, przy której utrzymanie koncentracji jest sporym wyzwaniem. Staraliśmy się jechać tak, aby przede wszystkim dojechać do mety. Debiutując na trasach Mistrzostw Świata Michał wykazał się dużą dojrzałością i taktyką.” – powiedział Jarek Baran
Zespół medialnie wspiera RMF FM. Samochód Suzuki Ignis S1600 dla załogi Michał Kościuszko – Jarek Baran przygotowuje czeska stajnia rajdowa JM Engineering ze Zlina.
Cały Rajd Szwecji wygrał kierowca samochodu Suzuki Swift, Szwed P-G Andersson. We wspaniałym stylu wygrał po raz drugi z rzędu klasyfikację juniorów w Rajdzie Szwecji, zwyciężając po drodze na 11 spośród 19 odcinków specjalnych. Estończyk Urmo Aava osiągnął metę na 3 miejscu, dzięki czemu kibice mogli zobaczyć na podium 2 załogi jadące samochodami Suzuki Swift. Kierowcy samochodów Suzuki wygrały wszystkie odcinki specjalne z wyjątkiem jednego. Kolejny kierowca Swifta – Brytyjczyk Guy Wilks zaliczył w Szwecji pechowy występ. Defekt półosi napędowej i „wycieczka” poza drogę podczas drugiego etapu kosztowały go ponad 20 minut. Pomimo to, ambitny Anglik ukończył rajd, wygrywając po drodze 2 odcinki specjalne.
Oto co powiedział na mecie zwycięzca klasyfikacji juniorów, Szwed P-G Andersson:
“Wygrać na szwedzkiej ziemi, przed swoimi kibicami – to wspaniałe uczucie! Rozpoczęliśmy tegoroczny sezon w najlepszy z możliwych sposobów. Samochód był przygotowany wprost perfekcyjnie i spisał się znakomicie.Cały zespół pracował wspaniale. Jechało mi się przez wszystkie trzy etapy bardzo pewnie i prawdę mówiąc, nie zostałem zmuszony do większego wysiłku. Już dziś nie mogę się doczekać kolejnego występu, tym razem w Argentynie. Mam nadzieję, że uda nam się sięgnąć tam po kolejne zwycięstwo!”
Wyniki końcowe:
1 P-G Andersson (Suzuki Swift) 3h29m18.7s
2 Patrick Sandell (Renault Clio) +53.1s
3 Urmo Aava (Suzuki Swift) +2m55.1s
4 Pavel Valousek (Suzuki Swift) +6m42.3s
5 Kalle Pinomaki (Renault Clio) +8m05.8s
6 Jozef Beres (Suzuki Ignis) +14m17.8s
7 Peter Zachrisson (Suzuki Ignis) +21m05.9s
8 Michal Kosciuszko (Suzuki Ignis) +26m59.1s
9 Guy Wilks (Suzuki Swift) +32m00.8s
Punkty:
1 P-G Andersson 10, 2 Patrick Sandell 8, 3 Urmo Aava 6, 4 Pavel Valousek 5, 5 Kalle Pinomaki 4, 6 Jozef Beres 3, 7 Peter Zachrisson 2, 8 Michal Kosciuszko 1
autor: Bstok.pl
Źródło Suzuki

Reklama