Reklama

Będzie druga edycja „Między wierszami” Objazd mickiewiczowski wzorem „Reduty” na Litwie ze wsparciem ministerstwa Niezwykłe e-le…

– O tym, że projekty Teatru Wierszalin są zawsze bardzo interesujące i bardzo wartościowe, nie trzeba nikogo przekonywać. To nie tylko spektakle teatralne, ale też różnego rodzaju przedsięwzięcia. Ubiegłoroczny Supraski Festiwal Teatru, Muzyki i Poezji „Między Wierszami” okazał się również strzałem w dziesiątkę. Na prawie miesiąc Supraśl stał się stolicą kulturalną województwa, odwiedzaną przez mieszkańców regionu, ale też gości z całego kraju – mówił Artur Kosicki.

Podkreślił, że zadaniem zarządu jest wspierać takie przedsięwzięcia i dbać o ich kontynuację.

– Mam nadzieję, że festiwal będzie się rozwijał i na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu – dodał marszałek.

Tegoroczna edycja festiwalu „Między Wierszami” odbędzie się również w lipcu pod hasłem „Teatr – Literatura – Muzyka – Plastyka”. Zaplanowano spektakle, spotkania z ludźmi kultury, rozmowy o literaturze, happeningi i koncerty.

Kuratorem artystycznym festiwalu jest aktor Teatru Wierszalin Rafał Gąsowski, a koordynatorem organizacyjnym – Dariusz Matys.

Za oprawę plastyczną festiwalu odpowiada Mateusz Kasprzak – scenograf Teatru Wierszalin.

W 2021 roku Teatr Wierszalin przez cały lipiec proponował codzienne koncerty fortepianowe na powietrzu, słuchanie słuchowisk radiowych, projekcje filmowe, a także uliczkę poetów. Wydarzenia odbywały się zarówno online, prosto z festiwalowego studia, jak i na żywo. Repertuar tegorocznego „Między Wierszami” będzie dostępny już niebawem na stronie: www.wierszalin.pl  

Teatr Wierszalin istnieje od 1991 r. Został założony przez Piotra Tomaszuka i Tadeusza Słobodzianka oraz grupę współpracujących z nimi artystów. Należy do najciekawszych teatrów powstałych po 1989 r. Znakomity zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym trzykrotnie otrzymał nagrodę Fringe First na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu.

Siedzibą teatru jest podbiałostocki Supraśl.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama