Reklama

Bardzo cenny punkt w Zawierciu! ( VIDEO

Niedzielne starcie pomiędzy Aluronem CMC Wartą Zawiercie, a Ślepskiem Malow Suwałki, w ramach 26. kolejki PlusLigi, przyniosło niezwykłe emocje i niespodziewane zwroty akcji. Pomimo nieoczekiwanego opóźnienia rozpoczęcia meczu, rywalizacja trwała niemal do północy, dostarczając kibicom siatkówki mnóstwo emocji. Ostatecznie górą okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 3:2 (26:24, 26:24, -22, -20, -11).

Obie drużyny przystąpiły do spotkania z pewnymi kłopotami kadrowymi, co wpłynęło na późniejszą dynamikę meczu. Pierwsze dwa sety były niezwykle zacięte, a ostateczne zwycięstwo w nich przypadło ekipie biało-niebieskich. Jednakże „Jurajscy Rycerze” nie poddali się i zaciekle walczyli. W suwalskim zespole świetnie funkcjonował system „blok-obrona”, a prym wśród suwalczan wiedli Bartosz Fiipiak i Paweł Halaba. Ku uciesze zgromadzonych w hali suwalskich kibiców Ślepsk Malow Suwałki zachował więcej zimnej krwi w końcówkcach poszczególnych partii i wysunął się na dwusetowe prowadzenie. Niespodzianka była blisko!

W trzeciej i czwartej partii walka trwała punkt za punkt, przy czym żadna z drużyn nie zyskała wyraźnej przewagi, ale role się odwróciły. W ofensywie dwoili się i troili zawiercianie, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Tego dnia szalał w polu serwisowym Karol Butryn, atakujący „Jurajskich Rycerzy”, który zanotował aż 7 asów serwisowych. Mecz ten był niezwykle wyrównany, a o wygranej zadecydowały detale i pojedyncze akcje, przechylane na korzyść triumfatorów TAURON Pucharu Polski.

Pomeczowy komentarz trenera Dominika Kwapisiewicza:

Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (24:26, 24:26, 25:22, 25:20, 15:10)

MVP: Karol Butryn (Aluron CMC Warta Zawiercie)

Składy zespołów:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Zniszczoł (14), Rossard (2), Clevenot (15), Kozłowski (3), Butryn (26), Szalacha (4), Perry (libero) oraz Schamlewski (4), Gąsior (1), Łaba (13)
Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez, Stajer (14), Filipiak (22), Halaba (18), Firszt (12), Macyra (11), Czunkiewicz (libero) oraz Gallego, Rudzewicz, Kaciczak, Buculjević.

Reklama

Reklama