Reklama

Aktorzy Teatru Dramatycznego zaprezentowali swoje spektakle w Armenii Teatr Dramatyczny z nowym sprzętem oświetleniowym i multim…

Aktorzy Teatru Dramatycznego spektakl „Błoto” w reżyserii Martyny Łyko zagrali w piątek, 10 grudnia. Inscenizacja książki Jana Jastrzębskiego została przyjęta owacjami na stojąco. Widzowie podkreślali nowatorski charakter przedstawienia, jego wielopoziomowość oraz aktualność.

– W Erywaniu odbyliśmy cztery spotkania teatralne. Przyjęcie spektakli było bardzo ciepłe i zrozumiałe. Po raz kolejny okazało się, że teatr nie ma granic. Widzowie właściwie odebrali najważniejsze przesłania, które niosą nasze spektakle – powiedział Krzysztof Ławniczak, aktor Teatru Dramatycznego.

Kierunek Erywań_10.jpg

– Czuliśmy się w Armenii jak u siebie w domu. Nasza współpraca jest naprawdę bardzo pozytywnie odbierana przez obie strony. Wizyta w Erywaniu odbyła się w przyjacielskiej atmosferze. Mam wrażenie, że zarówno strona armeńska, jak i my liczymy na kontynuację i zacieśnienie tej przyjaźni. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło i życzliwie, zarówno przez Ormian, jak i tutejszą Polonię – zaznaczył Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Artyści białostockiego teatru zaprezentowali także „Treny” w reżyserii Grzegorza Suskiego w niedzielę, 12 grudnia. Armeńska publiczność była zachwycona współczesną inscenizacją dzieła Jana Kochanowskiego.

Kierunek Erywań_15.jpg

Zdaniem Vardana Mkrtchyana, dyrektora Państwowego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Gabriela Sundukyana „spektakle w wykonaniu białostockich aktorów cechował wysoki poziom artystyczny”. Dyrekcja obydwu teatrów ma nadzieję na kontynuację współpracy między instytucjami w kolejnych latach.

Przy okazji wizyty w Erywaniu poruszono kwestię kontynuacji współpracy pomiędzy teatrami z Erywania i Białegostoku.

Na realizację projektu „Kierunek Erywań” Teatr pozyskał dotację ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz z budżetu Województwa Podlaskiego.

źródło i fot.: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama