Reklama

Akcja „Łączą nas Drzewa” w Nadleśnictwie Nowogród

Sześć tysięcy sosen utworzy Las Pamięci Jana Pawła II w Nadleśnictwie Nowogród. W sadzeniu drzew w środę 27 września wzięli udział m. in. wicemarszałek Marek Olbryś i jego małżonka Bogumiła, a także radny województwa Adam Wojciech Sekściński.


Bogumiła Olbryś podkreślała, że dla uczniów kierowanego przez nią Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, dbanie o środowisko, w tym sadzenie drzew, należy do podstawowych obowiązków.

– Stale współpracujemy z Nadleśnictwem Łomża – poinformowała Bogumiła Olbryś, która z zapałem posadziła około 40 sosenek. W dzieło włączył się także wicemarszałek Marek Olbryś mimo bardziej „urzędowego stroju” związanego z innymi jeszcze tego dnia obowiązkami.           

Dla wszystkich uczestników akcji szczególnie cenne było połączenie wartości ekologicznych z hołdem złożonym Janowi Pawłowi II. Mówili o tym m. in. łomżyński biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski, wicewojewoda Bogusława Szczerbińska, radny Adam Wojciech Sekściński, starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Zenon Angielczyk czy Elżbieta Parzych, wójt gminy Zbójna, na której terenie powstaje Las Pamięci.  

„Technologia” sadzenia, którą przedstawili uczestnikom akcji leśnicy z Nowogrodu, nie była skomplikowana. Decydujące znaczenie miało używanie specjalnego „kostura”, który pozwalał wyliczać odpowiedni odstęp między sadzonkami i tworzyć dokładnie wyprofilowane dołki. Potem wystarczało już tylko udeptanie ziemi wokół.        

Tekst i fot.: Maciej Gryguc

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama