Rogate derby dla Żubrów

Cóż to było za spotkanie!

W jesiennych rogatych derbach  Tur pokonał Żubry.

Po pierwszych 5 minutach spotkania w Białymstoku wszystko wskazywało, że również w rundzie wiosennej górą będą zawodnicy z Bielska Podlaskiego. Prowadzili 18:5.

I wtedy! Gospodarze obudzili się z zimowego snu i doprowadzili do wyrównania.Przez dłuższy czas obie drużyny szły „łeb w łeb”.

I wtedy! Na 4 minuty przed końcem Tury odskakują na 10 punktów do przodu! Wszystko wskazuje, ze mecz jest już rozstrzygnięty.

I wtedy! Żubry biorą się do roboty. Kilka celnych rzutów za 3 punkty i…jest remis!

21 sekund przed końcem gry  delikatna przewaga Żubrów. Tur przestrzelił. Rzut osobisty Żubrów i…..

“Zwycięstwo! To był bardzo emocjonujący mecz. Szala zwycięstwa ważyła się do ostatnich sekund. Dominacja na Podlasiu 1:1. Gratuluję Turowi dobrej postawy. Dzisiaj wygrały Żubry Chorten Białystok.”

Żubry Chorten Białystok – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 83:81

(19:23, 18:16, 20:25, 25:17)