Sumo – Podlasie najlepsze w Polsce

Złoty medal w wadze 45 kg wśród młodziczek zdobyła Eliza Sobolewska , a Martyna Klimaszewska medal brązowy.

Brąz w wadze 60 kg przypadł w udziale Wiktorii Górzewskiej.

Wśród młodzików srebrne medale zdobyli: Kamil Bokiniec w wadze 55 kg i Adam Gryniewski w wadze +70 kg, a medale brązowe: Krystian Kirkis w wadze 45 kg i Kamil Bokiniec w wadze 50 kg.

Karolina Domaszuk została najlepszą zawodniczką w Pucharze Polski Kadetek. Po wygraniu 11 pojedynków w dwóch kategoriach wagowych, zdobyła złote medale w wadze 60 i 65 kg.

Srebro w wadze 70 kg wywalczyła Joanna Baranowska, a medal brązowy w tej samej wadze Marta Choroszucha. W Pucharze Polski Kadetów w kategorii open brązowy medal zdobył Marcin Choroszucha.

W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski Młodzików w sumo I miejsce zdobyli zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok oraz II miejsce w Pucharze Polski Kadetek.

Puchar Polski w Gorzowie był ostatnim turniejem kwalifikacji do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików, które odbędą się w dniach 26-29.09.2019 r. w Szigetszentmiklos na Węgrzech.