Mistrzem Polski znów Damian

Last updated Kwi 29, 2019

46 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin odbyły się w Lipnie. W mistrzostwach wzięło udział 120 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Suwalski klub reprezentowali trzej bracia Biłbak: Sebastian, Daniel i Damian. Instruktor Michał Karpowicz zadebiutował na zawodach ogólnopolskich jako sędzia. Kierownikiem ekipy był shihan Marek Krejpcio.

Z zawodów wróciliśmy z Mistrzem Polski Damianem Biłbakiem. Damian zajął I miejsce w kumite w kategorii do 65 kg. Warto przypomnieć, że Damian dwa lata temu zajął I miejsce po raz pierwszy, a w zeszłym roku zdobył wicemistrzostwo. Teraz wrócił na pierwsze miejsce i ponownie został najlepszym zawodnikiem w kraju, zdobywając swój trzeci medal na zawodach najwyższej rangi w Polsce.

Damian pierwszą walkę przeszedł wolnym losem, a potem pokonał kolejno trzech przeciwników: Kamila Kowala z Tarnowskich Gór, Pawła Wolskiego z Warszawy i w finale Filipa Szellera z Opola. Wszystkie walki wygrał bez dogrywek poprzez wskazanie sędziowskie.

Daniel i Sebastian tym razem nie mieli szczęścia do medali. Obaj wygrali po dwa pojedynki. Każdy z nich drugą walkę wygrał przed czasem.

Daniel pokonał Mateusza Ira z Krakowa, skuteczną obrotową techniką nożną na tułów. Ale  w ćwierćfinale kategorii do 70 kg uległ przyszłemu Mistrzowi Polski Danielowi Sternikowi z Konstancina Jeziornej.

Sebastian wygrał z Robertem Nalewajko z Jastrzębia Zdroju skuteczną techniką ręczną na tułów. Niestety w kategorii do 80 kg, nie sprostał Oskarowi Mazurkiewiczowi z Włocławka, który później zdobył brązowy medal.

Niemniej był to bardzo dobry start naszych zawodników, a Damian może poszczycić się zdobyciem 50 indywidualnego tytułu Mistrza Polski w naszych barwach, w historii 28 lat startów naszych zawodników.