Lowlanders zagrają w finałach!

14 lipca przejdzie do historii Lowlanders Białystok. Tego dnia udało się po praz pierwszy od 4 lat awansować do finału najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Lowlanders pokonali odwiecznego rywala Seahawks Gdynia 33:16 (0:0, 6:7, 13:9, 14:0) i mogą przygotowywać się do XIII Polish Bowl, które zostanie rozegrane w sobotę 21 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Na pierwsze punkty kibice musieli czekać do końca pierwszej kwarty, kiedy to Jakub Mazan wyprowadził gdynian na prowadzenie. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać i przerwa zakończyła się wynikiem na „styku” 6:7.

Mała ilość zdobytych punktów w pierwszej połowie spowodowana była ulewnym deszczem, który sprawiał duże problemy obu formacjom ofensywnym. Na szczęście w drugiej połowie ulewny deszcz przestał padać i mogliśmy obejrzeć prawdziwe  oblicze „Ludzi z Nizin”.

Seahawks Gdynia znów jako pierwsi zdobyli punkty za sprawą świetnie dysponowanego tego dnia Jakuba Mazana, jednak to były jedne z ostatnich, jakie zdołali wbić drużynie z Białegostoku. Najpierw odpowiedział Bartłomiej Trubaj po świetnym podaniu Ryana Kasdorfa, a nieudane podwyższenie zostało przechwycone przez zawodnika gości na tablicy wyników było 12:16. Od tej chwili to białostoczanie zdobywali tylko punkty. W 3 kwarcie przyłożenie zdobył Ryan Kasdorf, który popisał się jeszcze jednym przyłożeniem w kolejnej, ostatniej kwarcie. Wynik został ustalony na 7 minut do końca meczu, kiedy to w pole punktowe gdynian wbiegł najlepszy zawodnik meczu Mikołaj Pawlaczyk. Podwyższenie za 2 punkty udało się dzięki duetowi Tomasz Zubrycki – Ryan Kasdorf, który popisał się doskonałym podaniem.

Ostatnie minuty to była skuteczna gra obrony białostoczan oraz perfekcyjnie „zjadanie czasu” przez formację ofensywną.

Historyczne zwycięstwo stało się faktem. Lowlanders Białystok zmierzą się z obrońcami tytułu Panthers Wrocław, którzy w drugim półfinale pokonali Tychy Falcons 28:7.

Pierwszy raz na ławce trenerskiej Lowlanders mogliśmy zobaczyć konsultanta defensywy Giorgio Volpi, który mógł dołączyć do drużyny w fazie pucharowej

– Udowodniliśmy, że stać nas na skuteczną grę przeciwko najlepszym. Trudno jest kogoś szczególnie wyróżnić za awans do finału. Każdy swoją postawą napędzał kolegów będących obok. Na prawo gry w finale zasłużyli wszyscy związani z zespołem. Od osób podających wodę, po zdobywających niezliczoną ilość jardów na boisku- powiedział po meczu prezes Lowlanders, Piotr Morko

Finał Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie rozegrany 21 lipca na Stadionie Olimpiskim we Wrocławiu. Bilety do kupienia są na stronie www. Białostocki klub zapowiedział, że będzie próbował zorganizować transport dla grupy kibiców na wyjazd do Wrocławia.

Punkty dla nas zdobyli: Ryan Kasdorf – 12, Mikołaj Pawlaczyk – 12, Bartek Trubaj – 7, Tomasz Zubrycki – 2

Punkty dla Seahawks: Jakub Mazan – 12, Przemysław Portalski – 2, James Gales – 2

MVP meczu: Mikołaj Pawlaczyk