80-LATKA NIESTETY UWIERZYŁA W HISTORIĘ OSZUSTÓW, W EFEKCIE STRACIŁA 60 TYSIĘCY ZŁOTYCH

80-LATKA NIESTETY UWIERZYŁA W HISTORIĘ OSZUSTÓW I STRACIŁA 60 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Data publikacji 23.06.2022

80-latka niestety uwierzyła w historię oszustów i straciła w efekcie 60 tysięcy złotych. Seniorka w słuchawce usłyszała, że jej brat spowodował wypadek, w którym ranna została 13-latka. Rzekoma bratanica dodała, że jej ojciec potrzebuje pilnie pieniędzy, w tym na formalności związane z adwokatem. Aby mniej było takich sytuacji, ponownie ostrzegamy przed oszustami i prosimy o zachowanie ostrożności przy podejmowaniu decyzji finansowych. Warto też rozmawiać z seniorami o metodach działania oszustów.

Wczoraj po południu, do 80-letniej mieszkanki Białegostoku zadzwoniła na telefon stacjonarny kobieta. Podając się za bratanicę seniorki powiedziała, że jej ojciec spowodował wypadek, w którym ranna została 13-latka. Oszustka dodała, że dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. W dalszej części rozmowy seniorka została poproszona o pieniądze na poczet formalności związanych z adwokatem. 80-latka, chcąc jak najszybciej pomóc bratu, przygotowała w foliowej torebce 40 tysięcy złotych. Po pieniądze zgłosił się mężczyzna. Seniorka myśląc, że jest to „adwokat” o którym wcześniej w rozmowie wspomniała „bratanica”, przekazała mu gotówkę. 80-latka, będąc cały czas na linii z oszustką, była na bieżąco przez nią instruowana. Tym razem rzekoma bratanica powiedziała, że potrącona 13-latka niestety zmarła, w związku z czym potrzebna jest większa kwota pieniędzy. Dodała, że po kopertę zgłosi się ten sam „adwokat”. Chwilę później seniorka przekazała mężczyźnie kolejne pieniądze. Tym razem było to 20 tysięcy złotych. O tym, że ta historia nigdy nie wydarzyła się, seniorka dowiedziała się jeszcze tego samego dnia od bratowej. Dopiero wówczas mieszkanka Białegostoku zrozumiała, że została oszukana. 

Aby mniej było takich sytuacji, kolejny raz ostrzegamy przed oszustami. Jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Warto też rozmawiać z seniorami o metodach działania oszustów.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama