Reklama

VI Otwarte Mistrzostwa Kynologiczne Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

W zawodach udział wzięli przewodnicy psów służbowych z dwóch Oddziałów Straży Granicznej: Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego oraz z Policji, Wojska, Straży Miejskiej w Białymstoku, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei.  Mistrzostwa rozpoczęły się od sprawdzenia umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy. Kolejne zadanie tego dnia polegało na zatrzymaniu pozoranta podczas pokonywania toru przeszkód z bodźcami odwracającymi uwagę w postaci flar. Drugiego dnia zawodów odbyły się cztery konkurencje między innymi zatrzymanie pozoranta na moście,  w pojeździe czy w grupie osób. Ostatniego dnia mistrzostw przewodnik z psem służbowym mieli do przeszukania pomieszczenia i zatrzymanie pozoranta, a na zakończenie  bieg z psem na dystansie około 1000 metrów.


Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął  przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, drugie funkcjonariusz POSG z Placówki w Bobrownikach, trzecie z kolei przedstawiciel Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.  Puchary i nagrody wręczył Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek.


Zawodników oceniała komisja w skład, której wchodzili kynolodzy z Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Nadbużańskiego OSG oraz z Komendy Głównej SG.


Mistrzostwa zorganizował Wydział Kadr i Szkolenia POSG przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Podlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama