Reklama

21 medali dla Białegostoku w Koluchstyl

27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Werbkowicach odbył się Puchar Polski w Koluchstyl  w kategorii seniorów, juniorów, kadetów i dzieci. Patronat Honorowy nad  imprezą objęty został przez Starostę Powiatu Hrubieszowskiego. W zawodach  wzięło udział 160  zawodników i zawodniczek z 23 klubów  z całej Polski. Wszyscy zawodnicy bez wyjątku walczyli rewelacyjnie. Zauważyć można było ogromny progres uczestników Pucharu. Prym w zawodach wiodła jak zwykle Reprezentacja Polski, jednak młodsza kadra zawodników starała się dorównać swoim doświadczonym kolegom i koleżankom.  Jest to bardzo pozytywne rokowanie dla rozwoju Koluchstyl. Wszystkie turnieje Koluchstyl to okazja do przeprowadzania seminariów Koluchstyl.

W Werbkowicach przed zawodami również odbyło się seminarium szkoleniowe dla zawodników, trenerów i sędziów. Rok 2019 obfituje w doskonalenie nowych kadr instruktorskich. W ciągu kilku miesięcy nominacje instruktorskie Koluchstyl otrzymało 22 trenerów. Podczas zawodów uroczyście zostały nadane nominacje na stopnie Dan i nominacje instruktorskie. Certyfikaty stopni Dan w Koluchstyl z rąk  twórcy dyscypliny Wiesława Kolucha  otrzymali: Jan Bajena – 5 Dan, Zdzisław Wołos – 4 Dan, Katarzyna Brud – 1 Dan, Robert Jóźwiak – 1 Dan i Adam Siuda – 1 Kyu. Podczas imprezy nie zabrakło też odznaczeń dla Przyjaciół Dyscypliny. Odznaką i dyplomem Przyjaciel Dyscypliny Koluchstyl uhonorowane zostały panie: Agnieszka Skubis  Rafalska – Wójt Gminy Werbkowice oraz Maryla Symczuk – Starosta Powiatu Hrubieszowskiego. Obie panie wraz z Prezesem Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesławem Koluchem i Prezesem UKS Grot Michał Werbkowice Zdzisławem Wołosem uroczyście otworzyły zawody. Odznaczenia Przyjaciel Dyscypliny otrzymali również: Anna Woś – Dyrektor SP w Werbkowicach oraz Tomasz Ożóg, Grzegorz Maliszewski, Ryszard Mazurkiewicz, Mariusz Kidyba.

Zawody przebiegały tradycyjnie już w przemiłej atmosferze, bez kontuzji, w klimacie pozytywnej rywalizacji. Uczestniczyło w nich aż 11 medalistów MŚ. Największą ilość medali w kategoriach seniorskich otrzymał KS Sumo Koluch zajmując drużynowo I miejsce, i na kolejnych pozycjach uplasowały się – UKS  Sorga Zamość, UKS Terminator Wysokie, UKS Niedźwiadek i UKS Grot Michał Werbkowice.

Werbkowice to miejscowość, z którą Wiesław Koluch jest związany bardzo emocjonalnie. Tam mieszkali jego rodzice, tam urodzili się jego bracia i siostra. Do dnia dzisiejszego mieszka w Werbkowicach kuzynostwo Wiesława Kolucha, którzy byli obecni na zawodach.

Serdeczne podziękowania za pomoc w wyjeździe na Puchar Polski skierowane są do Firm: Krex, Energo i Naftan.

A niedługo kolejne zawody. W dniach 8-9 maja w SP w Kleosinie rozegrany  zostanie IV Turniej Młodzi w Wojownicy Podlasia w Koluchstyl, w którym przez dwa dni na trzech matach walczyć będzie ponad 1000 zawodników. W tym roku swój przyjazd zapowiedziała również zaprzyjaźniona grupa Polonii z Litwy.

Wyniki

Dzieci:

Martyna Klimek –  III m – kat. 25 kg –   UKS Kleosin

Ewa Majewska –  II m – kat. 35 kg –  UKS Kleosin

Mateusz Klimek – I m – kat. 24 kg –  UKS Kleosin

Szymon Markowski – III m – kat. 24 kg – UKS Kleosin

Kadeci:

Łukasz Markowski – I m – kat. 33 kg – UKS Kleosin 33

Młodzicy:

Sebastian Łapiński – I m – kat. 45 kg-  Sumo Koluch Białystok

Juniorzy :

Grzegorz Cwalina – I m – kat. 70 kg – KS Sumo Koluch

Antoni Sadowski  – III m – 70 kg –  KS Sumo Koluch

Juniorzy :

Paweł Kosakowski –  II m – 75 kg –  KS Sumo Koluch

Seniorki:

Joanna Kruk – II m – kat. 58 kg –  KS Sumo Koluch

Julia Łodzińska –  I m – kat. 74 kg – KS Sumo Koluch

Seniorzy:

Grzegorz Cwalina –  III m – kat. 67 kg –  KS Sumo Koluch

Piotr Kułakowski –  I m – kat. 74 kg – KS Sumo Koluch

Paweł Majewski –  II m – kat. 74 kg – KS Sumo Koluch

Paweł  Kosakowski – III m – kat. 74 kg –  KS Sumo Koluch

Patryk Pietrzeniak –  I m – kat. 83 kg –  KS Sumo Koluch

Jan Romanowski –  II m – kat. 83 kg – KS Sumo Koluch

Piotr  Cwalina – I m – kat. 91 kg – KS Sumo Koluch

Wojciech Horaczy – II m – kat. 91 kg – Bestios Białystok

Paweł Zimoch –  I m – kat. 100 kg – KS Sumo Koluch

Edward Koluch – I m – +100 kg – KS Sumo Koluch