Reklama

15. edycja Suwałki Blues Festival Święto orkiestr dętych w Suchowoli Spotkanie autorskie online z Justyną Bednarek

W tym roku bluesa usłyszymy z trzech dużych profesjonalnych scen, tj. w parku Konstytucji 3 Maja, sceny przy ratuszu miejskim oraz sceny na placu Marii Konopnickiej, oraz mniejszych, bardziej kameralnych, w centrum miasta – na ulicy Chłodnej, a także po raz pierwszy na Bulwarach, przy Galerii Stara Łaźnia.
W programie ponad 30 koncertów muzyki bluesowej w wykonaniu muzyków polskich, norweskich i litewskich, Polish Blues Challenge, warsztaty dla młodzieży z udziałem profesjonalnych muzyków z Polski i Norwegii oraz wspólny koncert.

– Chcemy, aby tegoroczna edycja Suwałki Blues Festival miała wyjątkowy charakter i poświęcona była artystycznej współpracy polsko-norweskiej. Mając na uwadze to, że niezwykle ważną częścią naszej lokalnej kultury jest kultura litewska, zaprosiliśmy do udziału w festiwalu także bluesowe zespoły litewskie – informuje Magdalena Tumialis z Suwalskiego Ośrodka Kultury – organizatora SBF.

Organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych fanach bluesa. Specjalnie dla nich zaplanowano strefę z animacjami i zabawami muzycznymi – tzw. Bluesową Piaskownicę.
Nie zabraknie także działań, które na stałe wpisały się już w program festiwalu: odsłonięcie tablicy w Alei Gwiazd Bluesa (z gwiazdami poprzedniej, 13. edycji festiwalu), Suwałki Blues Drift, czyli pokaz samochodów MAZDA MX5 (piątek), czy parada motocykli połączona z koncertem bluesowym na mobilnej platformie w centrum miasta oraz pokaz motocykli. Wstęp na wszystkie plenerowe koncerty będzie oczywiście BEZPŁATNY.

15. SBF odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2022 r. i realizowana będzie w ramach projektu „Suwałki Blues Festival – czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Suwałk” przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG. Partnerem projektu jest Notodden Blues Festival.

Program koncertów i wydarzeń towarzyszących znajduje się na stronie Suwałki Blues Festival

źródło: Suwałki Blues Festival
oprac.: Aneta Kursa

 Zamieszczony film pochodzi od podmiotu zewnętrznego. Materiał będący w posiadaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, nie został przez niego, ani na jego rzecz wytworzony, ani nabyty. W związku z tym nie stosuje się do niego przepisów Ustawy dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama