Reklama

100 na 100

Przepłynąć jak najdłuższy dystans w 100 minut pod osłoną nocy – takie zadanie stoi przed uczestnikami zawodów „100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku”. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji szykuje ciekawe wydarzenie sportowe dla pływaków, którzy ukończyli 13 lat.

W lutym 2019 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Białystok niepodległości. Do oficjalnych obchodów włącza się BOSiR z przekonaniem, że ważne wydarzenia z naszej historii warto uczcić także w sposób aktywny. Dlatego wśród licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym i patriotycznym, w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia niepodległości Białegostoku, organizujemy wydarzenie sportowe. Zawody „100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku” odbędą się 23 lutego w godzinach nocnych na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej.

To prawdziwa gratka dla miłośników długodystansowego pływania. Zadaniem zawodników będzie  przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w 100 minut.

W zawodach mogą wystartować osoby, które ukończyły 13. rok życia. Zapisy przyjmujemy do 18 lutego przy ul. Włókienniczej. Zgłoszenie jest do pobrania na stronie: http://www.miejskoaktywni.pl/s,twoje-imprezy,3.html#/100-minut-na-100lecie-niepodleglosci-bialegostoku–1483 .

W zawodach może wystartować maksymalnie 72 pływaków, decyduje kolejność prawidłowo złożonych zgłoszeń.

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal. Za  I, II i III miejsce w danej kategorii wiekowej przyznane zostaną puchary i nagrody rzeczowe. Puchar i nagrodę rzeczową otrzymają także zawodnik i zawodniczka, którzy przepłynęli najdłuższy dystans bez podziału na kategorie wiekowe, a także najstarszy zawodnik lub zawodniczka.

Szczegóły znajdują się także na Facebooku w profilu Miejskoaktywni w wydarzeniu 100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku.