Reklama

Zimowa edycja Zalew Run – w gorącej atmosferze

Przysłowie mówi: „idzie luty-szykuj buty”, owszem buty, ale do biegania! Z przytupem rozpoczęliśmy tegoroczny cykl imprezy biegowej Zalew Run. Już zapisy do mini biegów dla dzieci zapowiadały, że frekwencja będzie znakomita, prawie 70 młodych sportowców zgłosiło się do rywalizacji na dystansach 50, 100 i 200 metrów oraz do wyścigów na hulajnodze. Pogoda w godzinach porannych nie była zachęcająca, silne podmuchy wiatru utrudniały organizatorom przygotowanie zaplecza technicznego imprezy. Jednak nie zniechęciło to młodych śmiałków do wzięcia udziały w imprezie biegowej Zalew Run!

Podczas oficjalnego otwarcia zawodów Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przywitała przybyłych uczestników i przekazała ciepłe słowa zagrzewające do rywalizacji w duch „fair play”. Dodatkowo gdy dzieci rozpoczynały rywalizację warunki atmosferyczne znacząco się poprawiły, a nawet wyszło słońce. Gorący doping podczas zmagań maluchów oraz fantastyczna sportowa rywalizacja rozpaliły atmosferę do czerwoności.

Kilka chwil po zakończeniu zmagań dzieci na starcie zameldowało się 50 uczestników biegu na 2 km. Część osób potraktowała pierwszy dystans, jako rozgrzewkę przed tzw. „piątką”. Niemniej poziom sportowy był bardzo wysoki, a najlepiej świadczy o tym czas zwycięzcy – Krystiana Kalinowskiego 6:32, sekundę później na mecie pojawił się  Andrzej Weber, a ze stratą 3 sekund dopełnił podium Daniel Bochenko. Łącznie aż sześciu zawodników złamało barierę 7 minut. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Lewicka – 8:21, z dziesięciosekundową stratą dobiegła Julia Malicka, a 2 sekundy później metę przekroczyła Katarzyna Kulesza.

Tak zacięta rywalizacja na bardzo wysokim poziomie była świetnym prognostykiem przed finałowym dystansem imprezy. Na starcie 5 kilometrów zimowej edycji Zalew Run zjawiło się 48 osób. Dwie i pół pętli wokół zalewu sokólskiego przyniosło wiele fantastycznych emocji i sportowej rywalizacji. Po pierwszych 600 metrach stawka zawodników i zawodniczek była jeszcze bardzo wyrównana i trudno było wskazać zdecydowanych faworytów. Natomiast po pierwszej pełnej pętli było już niemal pewne, że walka o zwycięstwo w kategorii mężczyzn rozstrzygnie się w grupie 7 (Kamil Kołosowski, Daniel Bochenko, Krystian Kalinowski, Grzegorz Markiewicz, Adam Onoszko, Rafał Rybnik, Nazar Smereczański), wśród kobiet w grupie 4 (Magdalena Ardziewicz, Patrycja Marcińczyk, Patrycja Dziedzik, Magdalena Lewicka). Po kilku minutach wszystko było już jasne. Gdy do mety samotnie zbliżał się dwumetrowy zawodnik wszyscy wiedzieli, że zwycięzcą biegu na 5 km zostanie Kamil Kołosowski(reprezentant Polski w Triathlonie-wielokrotny uczestnik Sokólskiego Triathlonu), który na mecie przyznał, że wraca po kontuzji i czas 17:30 zdecydowanie jeszcze nie jest szczytem jego możliwości. Ze stratą 9 sekund na mecie zjawił się Daniel Bochenko(dobrze nam znany uczestnik wielu naszych imprez biegowych), a podium uzupełnił zwycięzca biegu na 2 km Krystian Kalinowski z czasem 17:50. Czwarte miejsca wywalczył Grzegorz Markiewicz (bezkonkurencyjny podczas imprez Zalew Run w 2023 roku), który na mecie przyznał, że dzień wcześniej rywalizował w biegu Ultra Śledź w Supraślu na dystansie 88 kilometrów i po tak wyczerpującym biegu trudno było wgryźć się w podium zimowej edycji Zalew Run.

Wśród kobiet rywalizacja stała również na bardzo wysokim poziomie. Z czasem 20:43 zwyciężyła Magdalena Ardziewicz, z dwunastosekundową stratą na metę wbiegła Patrycja Marcińczyk, trzecie miejsce na podium zajęła Patrycja Dziedzik. Tuż za podium uplasowała się zwyciężczyni biegu na 2 km Magdalena Lewicka.

Po zakończonych biegach przyszedł czas na podsumowanie.  Dzieci zostały uhonorowane medalami oraz upominkami w przerwie między biegami na 2 oraz 5 km. Pełne radości maluchy z pewnością jeszcze nie raz zagoszczą na naszych imprezach biegowych w tym roku.

Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom na 2 oraz 5 km nagrody i pamiątkowe statuetki wręczyła Pani Burmistrz Ewa Kulikowska wraz z zastępcami: Adamem Kowalczukiem oraz Adamem Juchnikiem oraz Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotrem Rygasiewiczem. Część nagród ufundował Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysław Kazimierz Baszko.

Wszyscy uczestnicy imprezy po zakończeniu rywalizacji udali się na wspólny gorący posiłek ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Sokółce oraz Karczmę za płotem. Nie zabrakło sportowej integracji, długich rozmów, podsumowań i miłych wspomnień.

Organizatorzy:

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Partnerzy:

Sokólski Ośrodek Kultury,
Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

Reklama

Reklama