Reklama

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół nr 15 w Białymstoku

Czas podsumowań sukcesów w nauce oraz radość z osiągnięć i moment na refleksję nad minionymi miesiącami nauki. W czwartek, 20 czerwca, uczniowie Zespołu Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym (UDSK) im. L. Zamenhofa w Białymstoku mieli zakończenie roku szkolnego. Miłych wakacji i zasłużonego wypoczynku w imieniu marszałka Łukasza Prokoryma życzył Bartłomiej Trzeciak, dyrektor Gabinetu Marszałka.


Zespół Szkół Nr 15 jest szkołą szpitalną, która opieką dydaktyczno-wychowawczą obejmuje dzieci i młodzież na terenie dwóch białostockich szpitali: Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego.

Zaczęły się wakacje

Bartłomiej Trzeciak, dyrektor Gabinetu Marszałka pogratulował uczniom osiągnięcia dobrych wyników w nauce.

– W imieniu Pana marszałka Łukasza Prokoryma chciałbym złożyć najserdeczniejsze gratulacje zakończenia kolejnego roku szkolnego w Państwa niezwykłej placówce i proszę pamiętać, że możecie liczyć na wsparcie samorządu województwa – mówił wręczając na ręce dyrektor szkoły list gratulacyjny marszałka województwa.

Marszałek podkreślił w liście, że szkoła istnieje po to, aby pomagać młodym ludziom, którzy mimo przeciwieństw losu, chcą normalnie uczyć się, zdawać egzaminy, zdobywać wiedzę. Podziękował szczególnie dyrekcji szkoły i wszystkim nauczycielom, którzy do tego się przyczyniają.

Dzisiejsze pełne wesołej atmosfery zakończenie roku szkolnego uświetnił występ szpitalnej grupy teatralnej „Kroplówka”, którą tworzą nauczyciele, wychowawcy oraz nauczyciele przedszkola. Jej rolą jest uprzyjemnianie pobytu młodym pacjentom oraz organizowanie wolnego czasu.

Dzieci oraz młodzież odwiedził nietypowy gość. Wystąpił w stroju goblina i życzył najmłodszym przyjemnego wypoczynku oraz radości z zabawy. Jak się potem okazało był to znany dzieciom z placówki Adrian Niks, który na co dzień zaraża uczniów pasją do gier planszowych i rozwiązywania łamigłówek.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama