Reklama

Wyniki wyborów samorządowych w Białymstoku

Wybory samorządowe 2024 za nami. Tadeusz Truskolaski – obecnie urzędujący prezydent – zwyciężył w pierwszej turze w wyborach na prezydenta Białegostoku. Popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Trzecią Drogę uzyskał 53,32 procent głosów. To oficjalne dane PKW ze wszystkich obwodów głosowania. Znane są także wyniki do Rady Miasta Białystok.

W Białymstoku drugiej tury nie będzie. W wyborach na prezydenta miasta na Tadeusza Truskolaskiego zagłosowało 56 tys. 591 osób, co stanowi 53,32% głosujących.

– Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i oddali na mnie swój głos. Ten wynik to dla mnie wielka satysfakcja. Odbieram go jako pozytywną ocenę mojej dotychczasowej pracy na rzecz Białegostoku i jego mieszkańców. To bardzo cenne po czterech kadencjach na stanowisku prezydenta. Z drugiej strony – jest to także mobilizacja, wyzwanie na tę kolejną, piątą kadencję. A jest jeszcze dużo do zrobienia – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W nowej Radzie Miasta Białystok 14 mandatów przypadnie Koalicji Obywatelskiej, 12 uzyska Prawo i Sprawiedliwość, dwa otrzyma Trzecia Droga. Skład Rady Miasta Białystok będzie przedstawiał się następująco:

Koalicja Obywatelska: Gracjan Eshetu-Gabre, Katarzyna Kisielewska-Martyniuk, Michał Karpowicz, Marek Tyszkiewicz, Jowita Chudzik, Ewa Tokajuk, Katarzyna Jamróz, Anna Maria Dobrowolska-Cylwik, Maciej Garley, Karol Masztalerz, Anna Leonowicz, Jarosław Grodzki, Agnieszka Zabrocka, Marcin Piętka.

Prawo i Sprawiedliwość: Jacek Chańko, Jan Stawnicki, Henryk Dębowski, Piotr Jankowski, Alicja Biały, Bartosz Stasiak, Katarzyna Ancipiuk, Katarzyna Siemieniuk, Sebastian Putra, Agnieszka Rzeszewska, Mateusz Sawicki, Paweł Myszkowski.

Trzecia Droga: Paweł Skowroński, Joanna Misiuk.

Według danych oficjalnych frekwencja w wyborach do Rady Miasta wyniosła w Białymstoku 50,35%.

Anna Kowalska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama