Reklama

Wojewódzki Konserwator Zabytków powołany

Zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk został nowym Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Wczoraj (22 stycznia) w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego zastępcy. Za jego pracę dziękował mu prezydent Tadeusz Truskolaski wraz z urzędnikami. Dziś (23 stycznia) został oficjalnie powołany na nowe stanowisko.

Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski podjął decyzję o powierzeniu obowiązków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Adamowi Musiukowi, który od grudnia 2018 r. był zastępcą prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Wcześniej, od 2010 r. był radnym Rady Miasta Białystok.

– Serdecznie gratuluję powołania na stanowisko Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. To prestiżowa, ale i odpowiedzialna funkcja. Jestem przekonany, że dzięki swemu doświadczeniu, znajomości regionu i umiejętnościom organizacyjnym, dołoży Pan wszelkich starań, by sprostać ochronie naszych zabytków. Mam też nadzieję na przyszłą dobrą współpracę, wsparcie dla wszelkich białostockich inicjatyw związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dziękuję za lata wspólnej pracy i życzę wielu sukcesów na tym trudnym i wymagającym stanowisku.

Adam Musiuk to naukowiec, samorządowiec i społecznik. Związany z Radą Miasta, Urzędem Miejskim, Wydziałem Architektury Politechniki Białostockiej. Między innymi nadzorował prace konserwatorsko-budowlane w monasterze w Supraślu. Doradzał też i nadzorował wiele restauracji zabytków w mieście i województwie. Tworzy również autorską audycję w Radiu Akadera – „Płyty z Górnej Półki”.

W związku z powołaniem Adama Musiuka na stanowisko WKZ prezydent Tadeusz Truskolaski podjął decyzję o tym, że będzie wykonywał swoje obowiązki z pomocą trzech zastępców. Bezpośrednio pod nadzorem prezydenta znajdzie się Departament Urbanistyki i Architektury. Zastępcy Rafałowi Rudnickiemu prezydent powierzył nadzór nad Departamentem Ochrony Środowiska. Zastępca Zbigniew Nikitorowicz przyjmie nadzór nad Departamentem Geodezji.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama