VI Memoriał Patryka Jakubowskiego

Patryk Jakubowski był uczniem IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Przez 6 lat trenował strzelectwo sportowe. Był medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów. W latach 2008-2010 był członkiem Kadry Narodowej Polski. W dniu 14 października 2010 uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas wyjazdu kadrowego do Warszawy.

Zawody ku jego pamięci zorganizowane został białostocki KALIBER już po raz szósty. Na sali gimnastycznej IV LO spotkali się zawodnicy białostockiego Kalibra, Startu, Grota, litewskiego Kowna, Alytusa, białoruskiego Grodna oraz Jedlińska. Zawodnicy chcieli uczcić pamięć tragicznie zmarłego strzelca.

Uczestnicy startowali w kilku konkurencjach wiekowych. Najlepsi zakwalifikowali się do finału, który wyłonił zwycięzcę – Cesynaite Jurate z Alytusa.  Drugie miejsce zajęła Katarzyna Bielkiewicz. Obie zawodniczki wygrały samochodziki (będące przepustkami do udziału w finale i walce o główną nagrodę samochód podczas Polish Open Kaliber 2016). Finał tych międzynarodowych zawodów odbędzie się 26 listopada 2016r  a główną nagrodą po raz kolejny będzie samochód.

Po raz drugi w trakcie zawodów rozstrzygnięty został turniej o tytuł najlepszego strzelca Kalibra. W tym roku najlepsze okazały się dziewczyny: Katarzyna Bielkiewicz (pistolet) oraz Magdalena Akimowicz (karabin). Zwyciężczynie zostały nagrodzone szarfami, oraz przechodnimi pucharami.
W IV Liceum Ogólnokształcącym od 12 lat prowadzona jest w klasie sportowej grupa strzelecka, w której wyrastają ciągle nowe talenty. Uczniowie i absolwenci szkoły zdobywają medale na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach strzeleckich. Żeby zainteresować kolejne pokolenie i pozyskać nowych strzelców w dniu 17 października wszystkie klasy pierwsze, w ilości ok 300 uczniów wzięły udział w strzelaniu sportowo-rekreacyjnym o Puchar Dyrektora Szkoły.   Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Zapolnik, a wśród chłopców Marcin Świderski. Oboje uzyskali 92 punktów na 100 możliwych. Mamy nadzieję, że powiększą oni grupę pasjonatów strzelectwa w naszym mieście. https://www.bstok.pl/up/news/3174_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/3174_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/3174_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/3174_4.jpg