Reklama

Tadeusz Truskolaski wystartuje w wyborach na prezydenta Białegostoku

Tadeusz Truskolaski będzie ponownie startował w wyborach na prezydenta Białegostoku. W środę (24 stycznia) podczas spotkania z mieszkankami i mieszkańcami, w Muzeum Pamięci Sybiru, oficjalnie ogłosił swój start w wyborach.

Białystok jest najlepszym miastem w Europie pod względem wzrostu jakości życia. W badaniu Komisji Europejskiej z 2023 r. białostoczanki i białostoczanie deklarowali, że są zadowoleni z tego, jak zmieniał się Białystok w ciągu ostatnich 5 lat. Badaniem objęto 83 miasta w Europie. W Polsce ankiety przeprowadzono w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

– Białystok to miasto najlepsze do życia. I jest to ocena naszej wspólnej pracy, bo to nie prezydent buduje miasto. Miasto budują jego mieszkańcy – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – I jeżeli mieszkańcy są zadowoleni, optymistycznie nastawieni do życia, to takie jest też miasto, które wspólnie tworzymy.

Prezydent Białegostoku podkreślił, że ostatnie lata były trudne dla samorządu. Mimo obiektywnych trudności wiele udało się zrobić. Przypomniał, że w ostatnich latach zrealizowane zostały inwestycje takie, jak np. Trasa Niepodległości, węzeł drogowy Porosły czy budowa Muzeum Pamięci Sybiru.

– Zmiany w Polsce po wyborach 15 października to dziś szansa dla samorządów. To szansa na ustabilizowanie ich dochodów i powrót do prawdziwej praworządności – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Prezydent podziękował także mieszkankom i mieszkańcom Białegostoku za zaufanie i dotychczasowe wsparcie.

– Będziemy razem budować nowoczesny Białystok, w prawdziwie demokratycznej Polsce. Dlatego będę startował w tych wyborach i zapraszam wszystkich mieszkańców do budowy koalicji na rzecz Białegostoku – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Urszula Boublej

Źródło: Miasto Białystok

Reklama