Reklama

SUKCESY ZAWODNIKÓW UAKS „PODLASIE” BIAŁYSTOK W REPREZENTACJI NARODOWEJ NA MISTRZOSTWACH EUROPY KADETÓW i MŁODZIKÓW W SUMO. Renens (Szwajcaria), 10-12.11.2023

 Doskonale zaprezentowali  się zawodniczki i zawodnicy  UAKS „Podlasie” Białystok na Mistrzostwach Europy Kadetów i Młodzików w sumo, które odbyły się w dniach  10-12.11.2023  w Renens (Szwajcaria).

       Zawodniczki i zawodnicy  UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli  2 medale.

– Doskonale zaprezentowała się WIKTORIA GÓRZEWSKA, brązowa medalistka ME młodziczek w sumo z 2021 r. wychowanka trenera Andrzeja Samsonowicza, UAKS „Podlasie” Zabłudów, zdobyła w tym roku medal brązowy Mistrzostw Europy Kadetek w sumo w wadze 65 kg.

Wiktoria po jednym zwycięstwie w eliminacjach w półfinale uległa reprezentantce Ukrainy. W walce o brąz pokonała zawodniczkę z Estonii.           – Dobrze zaprezentował się SEWAN NARGIZYAN, ubiegłoroczny srebrny medalista ME młodzików, wychowanek trenera Władysława Kierdelewicza, UAKS „Podlasie” Białystok, tym roku zdobył  indywidualnie brązowy medal w wadze 80 kg. Sewan w półfinale uległ zawodnikowi z Ukrainy. W walce o brązowy medal wygrał z zawodnikiem Bułgarii.  

     Wyjazd Reprezentacji  UAKS „Podlasie” Białystok na MISTRZOSTWA EUROPY  był możliwy dzięki wsparciu URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO i ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA.

     W imieniu Zarządu UAKS „Podlasie” Białystok i startujących zawodników pragniemy serdecznie podziękować za pomoc i wielkie wsparcie, a zdobyte medale i godny występ naszych zawodników na MISTRZOSTWACH EUROPY są dowodem doskonałej promocji WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO.

Województwo podlaskie na ME w sumo w Szwajcarii reprezentowało również dwóch sędziów – sędzia międzynarodowy EFS  Władysław Kierdelewicz i Andrzej Samsonowicz, sędzia związkowy.

Reklama

Reklama