Reklama

Stokrotki dla białostoczan

W Białymstoku rozpoczęła się już wymiana dekoracji kwiatowej. Odpowiedzialna za to zadanie firma ogrodnicza usuwa wiosenne kwiaty z donic oraz skwerów i obsadza je letnimi. Sadzonki stokrotek, które są jeszcze w dobrej kondycji, będą rozdawane mieszkańcom miasta.

Stokrotki mogą być uprawiane w przydomowych ogródkach, kwietnikach czy też skrzynkach na balkonach. Jak wiadomo, te kwiaty to byliny, więc przy odpowiedniej pielęgnacji mogą cieszyć swoich nowych właścicieli przez wiele kolejnych lat.

Chcemy, żeby te kwiaty, które teraz są zastępowane innymi, trafiły do mieszkańców i żyły nadal. Można je z powodzeniem wykorzystać i upiększyć swoje otoczenie – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Sadzonki będzie można zabrać do domu w najbliższy poniedziałek, 10 czerwca od godz. 11. Firma ogrodnicza odpowiedzialna za wymianę kwiatów ustawi pojemniki z przygotowanymi sadzonkami przeznaczonymi dla mieszkańców w trzech punktach miasta:

  • w Parku Plany – Aleja Zakochanych od strony ul. A. Mickiewicza,
  • w Parku Planty – Aleja Zakochanych od strony ul. Akademickiej,
  • przy Bulwarach Z. Kościałkowskiego – w okolicy rzeźby Kawelina.

Miejsca zostaną specjalnie oznakowane plakatami. Apelujemy do mieszkańców aby „częstować” się kwiatami tak, by wystarczyło dla wielu osób. Jeśli ten pomysł spodoba się mieszkańcom, rozdawanie kwiatów będzie powtarzane w kolejnych latach przy wymianie kolekcji wiosennej na letnią.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok