Reklama

„Senior na drodze…do bezpieczeństwa”

„Senior na drodze…do bezpieczeństwa”

Data publikacji 16.11.2023

We wrześniu ruszyła ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Senior na drodze…do bezpieczeństwa”. Działania skierowane są do osób powyżej 60 roku życia seniorów – pieszych, seniorów – rowerzystów, seniorów – kierujących. Organizatorem przedsięwzięcia jest  Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, natomiast partnerami Policja oraz Żandarmeria Wojskowa.

Celem akcji jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród ww. grupy uczestników ruchu drogowego, budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze oraz wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze.


W ramach przedsięwzięcia planowane jest przeprowadzenie 50 warsztatów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie całej Polski. Dzisiejsze spotkanie jest trzecim – ostatnim zorganizowanym na terenie naszego województwa.


Pierwsze spotkanie w naszym regionie odbyło się 13.11 br. w Bielsku Podlaskim, drugie 14.11. br. w Hajnówce natomiast trzecie odbyło się 15.11 br. i miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej.


W trakcie warsztatów prelegenta wspierali policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego, którzy przedstawiali najczęściej występujące zagrożenia ruchu drogowego z jakimi możemy spotkać się w przestrzeni drogowej. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jakie są skutki nieprzestrzegania przepisów oraz jak ważne jest zachowanie ostrożności dla bezpieczeństwa nas wszystkich.


Podczas warsztatów uczestnicy szkolili się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a osoby które na zajęcia przyjechały rowerem miały możliwość skorzystać z bezpłatnego przeglądu technicznego swojego dwukołowca i uzupełnić braki w oświetleniu. Mając na uwadze jak ważne jest prawidłowe oświetlenie w rowerze, nie zapomniano też o prawidłowym oświetleniu nas samych dlatego też każdy z uczestników spotkania w Turośni Kościelnej otrzymał elementy odblaskowe, a podczas eksperymentu odblaskowego pokazano w jaki sposób i dlaczego tak ważne jest, aby korzystać z ich w sposób prawidłowy.


Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników miał możliwość skorzystać z profesjonalnego symulatora do przeprowadzania szkoleń z zakresu bezpiecznej jazdy.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama