Reklama

Przyspieszył, bo zauważył patrol policji

Przyspieszył, bo zauważył patrol policji

Data publikacji 18.04.2024

33-latek mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę volkswagena. Został zatrzymany przez mundurowych pomiedzy blokami, gdzie chciał się ukryć. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z białostockiego oddziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Kierujący na widok patrolu przyspieszył i zaczął krążyć pomiędzy blokami. Zachowanie to wzbudziło uwagę mundurowych. Jak się okazało był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz 33- latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeżwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysokie kary pieniężne.


Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama