Reklama

Pożegnanie lata z Akcentem ZOO

Animacje, quizy i zabawy, plener malarski, bezpłatna wata cukrowa – takie atrakcje będą czekały na uczestników festynu „Pożegnanie lata z Akcentem ZOO”. Miasto Białystok zaprasza mieszkańców 4 września do Parku Konstytucji 3 Maja.

W najbliższą sobotę, w godzinach 10.00-13.00, w Parku Konstytucji 3 Maja przy Akcencie ZOO od strony wybiegu wilków, odbędzie się rodzinny festyn. Podczas wydarzenia Miasto zapewni uczestnikom liczne atrakcje. Będzie można też sprawdzić swoją wiedzę na temat form ochrony przyrody w quizie przyrodniczym. Na osoby, które zdobędą największą liczbę punktów, czekają atrakcyjne nagrody. Miasto zaprosi również do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety na temat Akcentu ZOO.

– Chcemy zachęcić mieszkańców do odwiedzania Akcentu ZOO, zwrócić uwagę na zagrożone gatunki zwierząt oraz potrzebę ich ochrony. Festyn to także okazja do spotkań integracyjnych i rodzinnych, które uniemożliwiała pandemia. Mamy nadzieję, że podczas festynu mieszkańcy w każdym wieku znajdą atrakcje dla siebie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Chrońmy przyrodę, aby ocalić nasz wspólny świat – ludzi i zwierząt.

W programie festynu znajdują się między innymi: kącik do malowania twarzy, klocki edukacyjne, kolorowe baloniki i kolorowanki przyrodnicze. Będzie to także okazja, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo segregować odpady. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na plenerze malarskim. W ramach poczęstunku na mieszkańców będzie czekać wata cukrowa i woda z saturatora.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama