Reklama

Powiat grajewski świętował 25-lecie powstania

Była to okazja do podsumowania zmian w tej części województwa oraz wyróżnienia tych, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju Ziemi Grajewskiej. W gronie tym znalazł się także wicemarszałek Marek Olbryś, który podczas wtorkowej (27.02) uroczystości przekazał władzom powiatu gratulacje i pamiątkowy grawerton od zarządu województwa.


– Udało się zadbać o wszystkie dziedziny, w których powiat funkcjonuje. Ostatnie lata, pomimo pandemii i wojny za naszą wschodnią granicą były to dla naszego powiatu lata znaczące w rozwoju i realizacji wielu inwestycji, zwłaszcza drogowych – podkreślił.

W ciągu ostatnich pięciu lat zmodernizowanych lub wyremontowanych zostało ponad 55 km dróg powiatowych. Koszt zakończonych inwestycji to 61 mln zł.

Starosta poinformował, że w latach 2019-2023 na inwestycje powiat grajewski wydał ponad 100 mln zł. Podkreślił, że „dzięki dobrej współpracy z sąsiadującymi samorządami oraz profesjonalnie i rzetelnie przygotowanymi wnioskami 70 proc. środków pochodziło ze źródeł zewnętrznych”.

Paulina Tołcz, Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Michał Pawłowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama