Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna z Kuźnicy podsumowała miniony rok

Omówiono zrealizowane działania ratunkowe przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Kuźnicy, przedstawiono plany przedsięwzięć na kolejny rok. Spotkanie sprawozdawcze odbyło się w środę (07.02) w remizie w Kuźnicy. W wydarzeniu samorząd województwa reprezentowała Wiesława Burnos, członek zarządu.


Za zaproszenie na zjazd sprawozdawczy, w imieniu własnym i zarządu województwa dziękowała Wiesława Burnos.

– Cieszę się, że jednostka jest coraz lepiej doposażona, a podlaski samorząd mógł się do tego przyczynić. Dziękuję za wasz trud i poświęcenie. Dzięki wam mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie – mówiła członek zarządu.

W ubiegłym roku OSP z Kuźnicy, dzięki wsparciu finansowemu z samorządu województwa mogła kupić m.in.: motopompę pływającą, kamerę termowizyjną, pompę zanurzeniową. Podpisali też umowę na zakup ciężkiego samochodu gaśniczego. Przyznana dotacja wyniosła 60 tys. zł.

Dodatkowo doposażono strażaków w węże tłoczne, aparaty ochrony układu oddechowego wraz z maskami, butle zapasowe do aparatów, sygnalizator bezruchu. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama