Nowy rekord Nowickiego!

Białostocki młociarz Wojciech Nowicki jest w coraz lepszej formie. Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro już dwukrotnie pokonał Pawła Fajdka, swojego najpoważniejszego krajowego rywala. Zawodnik Podlasia ustanowił też nowy rekord życiowy posyłając młot na odległość 81,45. Wynik osiągnął na Stadionie Śląskim na 64. Memoriale Janusza Kusocińskiego.

Białostoczanin pierwszy raz w tym sezonie pokonał Fajdka na zawodach fińskim Turku. Tam białostoczanin uzyskał rezultat 79,41 pokonując Fajdka, który w ostatnich latach – poza zepsutymi igrzyskami w Brazylii – zdominował światową rywalizację w rzucie młotem. Dwukrotny trium Nowickiego świetnie wróży przed letnimi mistrzostwami Europy, które w sierpniu odbędą się w Berlinie. Białostoczanin ustanawiając rekord życiowy sygnalizuje, że po wiosennych słabszych występach, jego forma rośnie i realizacja marzenia jakim będzie złoty medal w czempionacie Starego Kontynentu. Po śląskim konkursie na czele list światowych w rzucie młotem jest Wojciechem Nowickiem przed Pawłem Fajdkiem.

Poza Nowickim w  Memoriale Janusza Kusocińskiego startowali też inni białostoczanie.

Najlepiej poradził sobie Damian Czykier, który w biegu na 110 metrów przez płotki uzyskał 13,42 sekundy i zajął drugie miejsce za Rosjaninem Siergiejem Szubienkowem (13,25 s).

Dobrze spisał się też inny zawodnik Podlasia: Bartosz Chojnowski, który był czwarty w konkursie skoku w dal ustanawiając nową „życiówkę” wynikiem 7,40 metra.

Ósme miejsce na 400 metrów zajęła zawodniczka Bojar Martyna Dąbrowska, która wprawdzie w swojej serii była najszybsza – 52,12 s, ale w innych seriach jej rywalki biegały znacznie szybciej.

Szóstą lokatę zajęła z kolei Magdalena Żebrowska wynikiem 6,12 w skoku w dal.

Źródło: ddb24.pl

Artykuł Nowy rekord Nowickiego! pochodzi z serwisu Podlaski Sport.