Reklama

Nowy budynek w ZS nr 16

Jest już gotowy nowy budynek dydaktyczno-praktyczny przy Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku. Aktualnie obiekt jest wyposażany w meble i sprzęt niezbędny do nauki. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln 720 tys. zł, a dofinansowanie z PFRON-u wyniosło 652 tys. zł.

Nowy budynek jest przeznaczony do prowadzenia zajęć na kierunku ogrodnictwo – zastąpił stary obiekt, niezdatny już do użytkowania.

– W drugim semestrze tego roku szkolnego uczniowie tej wyjątkowej na mapie Białegostoku placówki będą kontynuować naukę na kierunku ogrodnictwo w komfortowych warunkach – w nowym budynku przystosowanym do ich potrzeb, gdzie nie napotkają barier podczas korzystania z obiektu – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

– Od kilku lat Miasto koncentruje się na wspieraniu placówek oświatowych obejmujących opieką dzieci z niepełnosprawnościami. Jesteśmy konsekwentni w tych działaniach, a inwestycja w ZS nr 16 jest kolejnym tego przykładem. Dziękuję za zaangażowanie wiceprzewodniczącej Rady Miasta Katarzynie Kisielewskiej-Martyniuk i dyrektorce placówki Annie Todorczuk – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Obiekt to parterowy budynek wybudowany w tradycyjnej technologii murowanej. Co ważne, uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami. W budynku jest pomieszczenie do prowadzenia zajęć dydaktycznych z możliwością podziału na dwie sale, pomieszczenie do praktycznej nauki zawodu, pomieszczenie mnożarki, pomieszczenie zimne oraz podręczny magazynek. Dodatkowo są tam: pokój nauczycielski, szatnie z węzłami sanitarnymi i pomieszczenie gospodarcze. Obiekt jest wyposażony w niezbędne instalacje i przyłącza. Jest wentylacja mechaniczna i instalacja fotowoltaiczna. Wokół są chodniki i trawniki.

– Najważniejsze, że nowy obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb naszych uczniów. W odpowiednich warunkach, korzystając z nowoczesnej infrastruktury już od 5 lutego ci młodzi ludzie będą mogli uczyć się tu zawodu – zarówno w teorii, jak i praktyce – powiedziała dyrektor ZS nr 16 Anna Todorczuk.

– Nie sposób było nie zaangażować się we wsparcie Zespołu Szkół nr 16. Poprzedni obiekt, który miał służyć praktycznej nauce na kierunku ogrodnictwo był w strasznym stanie. Trzeba było zareagować. To była moja pierwsza poprawka do budżetu – cieszę się, że została przyjęta. Cieszę się, że inwestycja została zrealizowana – podkreśliła wiceprzewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Kisielewska-Martyniuk.

Koszt budowy to ponad 2 mln 488 tys. zł, a wyposażenie w meble, sprzęt elektroniczny, dydaktyczny i ogrodniczy kosztowało prawie 232 tys. zł. Na realizację inwestycji Miasto otrzymało dofinansowanie z PFRON-u w wysokości 652 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama