Reklama

Narodowe Święto Niepodległości

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się 11 listopada na Rynku Kościuszki, przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W czwartek (11 listopada) o godz. 12.30 na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczną się  obchody Narodowego Święta Niepodległości. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w tym wydarzeniu osobiście, będą mogły obejrzeć transmisję w mediach społecznościowych Miasta (na Facebooku, Twitterze i YouTube).

W ramach obchodów tego święta białostoczanie mogą też uczestniczyć w nabożeństwach i uroczystościach religijnych w intencji niepodległej ojczyzny. W czwartek (11 listopada) o godz. 8.30 odbędzie się uroczysta liturgia w cerkwi przy ulicy Lipowej, o godz. 11.00 – msza w katedrze przy ulicy Kościelnej. Z kolei 12 listopada o godz. 12.00 zostanie odprawiona modlitwa w Domu Kultury Muzułmańskiej, a 14 listopada o godz. 10.00 – nabożeństwo w Kaplicy Ewangelicko-Augsburskiej.

Tradycyjnie Białystok przywita rocznicę odzyskania niepodległości świątecznymi dekoracjami. Flagami będą ozdobione nie tylko ulice i autobusy, ale także najważniejsze pomniki i świątynie oraz Cmentarz Wojskowy.

Kamila Bogacewicz

Grafika: Narodowe Święto Niepodległości 2021

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama