Reklama

Można sobie ponaciskać

  Od kilku dni widok pieszych cieszą nowe sygnalizatory świetlne ustawione na skrzyżowaniu Towarowej i Kraszewskiego. W pobliżu tego miejsca najczęściej chodzą ludzie korzystający z pobliskich przystanków autobusowych. To także najprostsza droga do kładki prowadzącej przez tory na Traugutta. Na razie niestety mrugają tylko ostrzegawczo żółte światła.

  Kiedy zjawiłem się z aparatem, żeby ucieszyć gości naszego portalu bezpiecznym przejściem dla pieszych akurat trafiłem na starszą panią. Powiedziała mi, że woli poczekać niż wejść pod koła pędzących tą trasą TIR-ów. Zaproponowałem żebyśmy spróbowali nacisnąć przycisk zachęcający do ułatwienia sobie przejścia. Co prawda zmienił się sygnał dźwiękowy jaki wydawało magiczne pudełeczko, ale nadal mrugały tylko żółte światła. Ciekawe co w takiej sytuacji miałby zrobić niewidomy?

  Przypomnijmy – nowa sygnalizacja świetlna pojawiła się na skrzyżowaniu Towarowej z Kraszewskiego. Zmianie uległy również znaki poziome na jezdni w tym miejscu. Są wydzielone pasy umożliwiające oczekiwanie na skręt w lewo w Kraszewskiego. I znowu kierowcy mają lepiej. Ciekawe ile czasu będą musieli czekać piesi żeby sobie w tym miejscu ponaciskać? Ale nie bąble na nogach od czekania na wolną jezdnię tylko na przycisk sygnalizatora.

https://www.bstok.pl/up/news/439_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/439_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/439_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/439_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/439_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/439_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/439_7.jpg

Reklama