Reklama

Lekkoatleci Drużynowymi Mistrzami PolskiKlub Sportowy Podlasie – Drużynowym Mistrzem Polski w lekkoatletyce w 2022 roku. W piątek (16 września), podczas spotkania w Pałacyku Gościnnym w Białymstoku, zwycięstwa i osiąganych wyników sportowych białostockim lekkoatletom pogratulował prezydent Tadeusz Truskolaski.Klub Sportowy Podlasie – Drużynowym Mistrzem Polski w lekkoatletyce w 2022 roku. W piątek (16 września), podczas spotkania w Pałacyku Gościnnym w Białymstoku, zwycięstwa i osiąganych wyników sportowych białostockim lekkoatletom pogratulował prezydent Tadeusz Truskolaski.

Klub Sportowy Podlasie podczas drugiej rundy Finału Ekstraklasy PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Karpaczu 27 sierpnia, wygrał rywalizację i zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Lekkoatletyce w 2022 roku.

– Po raz kolejny możemy cieszyć się ze zwycięstwa białostockich lekkoatletów i osiąganych przez zawodników wyników sportowych. Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Będziemy starli się, aby w przyszłym roku Drużynowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce odbyły się w Białymstoku.

Do sukcesu Klubu Sportowego Podlasie podczas zawodów w Karpaczu znacząco przyczynił się mistrz Europy Wojciech Nowicki, który tym razem rzucił młotem na odległość 80,75 m. Punkty zwycięskiemu klubowi zdobyli także m.in. Damian Czykier (110 m przez płotki – 13.77 sek.) i Bartosz Dudek (400 m przez płotki – 52.30 sek.), Szymon Mazur (pchnięcie kulą – 18.55 m) oraz sztafeta mieszana (Bartosz Dudek, Maksymilian Klepacki, Justyna Jelska, Aneta Lemiesz).

Osiągnięte podczas zawodów w Karpaczu przez wszystkich zawodników Klubu Sportowego Podlasie wyniki zapewniły drużynie pierwsze miejsce i zwycięskie 60 punktów.

Klasyfikacja klubowa:

  1. KS Podlasie 60 pkt,
  2. KS AZS AWF Warszawa 56 pkt,
  3. OŚ AZS Poznań 55 pkt,
  4. KS AZS AWF Kraków 51 pkt,
  5. AZS UMCS Lublin 43 pkt.

Opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska

Reklama