Reklama

Koncert z udziałem wybitnego polskiego pianisty i włoskiego dyrygenta w Filharmonii Kameralnej w Łomży Tykocin Pomnikiem Histori…

W programie wieczornego koncertu usłyszymy utwory m.in. Ignacego Jana Paderewskiego, Giacomo Pucciniego oraz światowe prawykonanie Reminiscencji polskich Mikołaja Hertla.

Karol Radziwonowicz jest wybitnym pianistą, wykształconym w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi bogatą działalność artystyczną, koncertując z wieloma znanymi orkiestrami symfonicznymi, współpracując wybitnymi dyrygentami. Bierze stale udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych – Paryż, Moskwa, Warszawa, Duszniki Zdrój, Quebek, Praga, San Francisco, Berlin, Salzburg, Tokio, Sapporo, Buenos Aires, New Dehli, Sydney, Mediolan, Szanghaj, Pescara, Tel Awiw, Pekin, Baden Baden, Lima, Sajgon, St. Petersburg. Jako solista występował w tak prestiżowych salach koncertowych jak: Carnegie Hall, w Nowym Jorku, Festspielehaus w Salzburgu, Berlińska Filharmonia, Concertgebouw w Amsterdamie, Kitara Concert Hall w Sapporo, Ikebukuro Art Center w Tokio, Pałac Ermitaż w St. Petersburgu, Forbidden City Concert Hall w Pekinie i wiele innych.

Andrea Vitello osiągnął międzynarodowy rozgłos dzięki płycie CD nagranej wspólnie z I Solisti della Scala wydanej przez Warner Classics, określanej przez krytyków jako: „imponujące wykonanie” (Enrico Girardi, il Corriere della Sera), „zachwycająca intonacja oraz barwa” oraz „liryczne piękną w najmniejszych szczegółach” (Remy Franck, Pizzicato), „wspaniałe” (Colin Clarke, Fanfare), „niesamowita dokładność” (Angelo Foletto, La Repubblica). Jest niezwykle ceniony za swoją muzykalność i ekspresję. Występuje na całym świecie dyrygując wieloma znakomitymi orkiestrami w wielu prestiżowych salach koncertowych, między innymi  Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatro Petruzzelli w Bari, czy Sala Verdi w Mediolanie.

Bilety w cenie od 10 do 25 złotych do nabycia pod linkiem: Bilety Prawykonanie

Więcej informacji o koncercie: Najbliższe koncerty w FKWL

źródło: Filharmonia Kameralna w Łomży
oprac.: Cezary Rutkowski

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama